Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Nowe urządzenie w chorzowskiej komendzie

  • Dodano: 2018-02-21 08:00, aktualizacja: 2018-02-21 08:06

Nowe urządzenie do szybkiej identyfikacji obecności narkotyków u osób jest już na wyposażeniu chorzowskich mundurowych. Teraz zaledwie w kilka minut policjanci będą mogli zweryfikować, czy kierowca jest pod wpływem narkotyków.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już pierwszego dnia użytkowania został zatrzymany mężczyzna, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków.

DrugRead jest elektronicznym urządzeniem do obiektywnej analizy i dokumentowania wyników badań przeprowadzonych za pomocą testów DrugWipe. Z mobilnego urządzenia można korzystać zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Dzięki niemu mundurowi z chorzowskiej drogówki będą mogli teraz jescze skuteczniej walczyć z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem narkotyków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już pierwszego dnia użytkowania stróże prawa zatrzymali mężczyznę, który prowadził swój samochód pod wpływem narkotyków i, jak się później okazało, w swoim samochodzie także miał środki odurzające. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a o jego losie zadecyduje sąd.

Kierowco pamiętaj!

Prowadzenie samochodu po narkotykach wiąże się z takimi samymi konsekwencjami prawnymi jak po spożyciu alkoholu. Wszystkie narkotyki, z dopalaczami włącznie, zakłócają pracę zmysłów i znacznie obniżają zdolność prowadzenia samochodu nawet najbardziej doświadczonym kierowcom.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.