Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Nowy przystanek kolejowy w Chorzowie?

  • Dodano: 2017-07-29 10:15

20 lipca przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, miasta Chorzów, Kolei Śląskich i PKP PLK, spotkali się po raz drugi aby porozmawiać o stworzeniu nowego przystanku przy kampusie UŚ w Chorzowie.

W trosce o rozwój Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i polepszenia jakości codziennej egzystencji mieszkańców aglomeracji (w tym odpowiadającego na ich potrzebę udoskonalenia funkcjonowania połączeń komunikacyjnych) Uniwersytet Śląski, miasto Chorzów i Koleje Śląskie Sp. z.o.o. czynią starania zmierzające do zaprojektowania i stworzenia nowego przystanku „Chorzów Uniwersytet” – informują władze Uniwersytetu Śląskiego.

Przystanek miałby powstać pomiędzy stacjami Chorzów Batory i Chorzów Miasto, w pobliżu kampusu Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Bankowej, w sąsiedztwie chorzowskiego szpitala. Budowa jest związana z planowaną przez PKP PLK modernizacją linii kolejowej na odcinku Chorzów Batory – Tczew. Dokładna lokalizacja, ani termin budowy nie jest jeszcze znany,  ale już wiadomo, ze studenci chętnie korzystaliby z nowego przystanku.

Cieszy przede wszystkim fakt, że studenci chcą korzystać z naszych usług i sami wychodzą z inicjatywą w tym zakresie. Pomysł utworzenia nowego przystanku wyszedł bowiem bezpośrednio od Uniwersytetu Śląskiego. Cieszy również zaangażowanie i przychylność miasta – czytamy na stronie Kolei Śląskich.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wanda Sułkowska

    Bardzo dobry pomysł. Na nową możliwość komunikacji czekają nie tylko studenci, ale też i seniorzy. Na marginesie: co z zapowiadanym na terenie Centrum Edukacji miejscem sportowo - rekreacyjnym? Czekamy na siłownię pod niebem - to dla ciała, a dla duszy mini kawiarenka.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.