Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Nowy rozkład linii 830. Mniej kursów...

  • Dodano: 2016-01-26 21:30

Od niedawna obowiązuje nowy rozkład linii autobusowej 830. Miało być lepiej, bo zwiększyła się częstotliwość jazdy linii 820, operującej na trasie Tarnowskie Góry - Katowice. Jednak ograniczenie 830-ki, nie jest mieszkańcom aglomeracji w smak. Chorzowianie też ucierpią.

„W autobusach i tak jest już ciasno, a po godzinie 17 zostaje nam właściwie jeden autobus z Katowic” – mówi pani Katarzyna, zagadnięta przeze mnie na przystanku.

Faktycznie, ostatni kurs do Chorzowa (z Katowic, Piotra Skargi) jest o… 16.55. Do Katowic pojedziemy o 17: 49 z Estakady. Jeszcze niedawno, w dni powszednie, było o kilka kursów więcej. W weekendy kursów jest jeszcze mniej.

Gdyby nie tramwaje linii 6, 19, 33 oraz autobusy 840 i 6, dla Chorzowian dojazdy mogłyby się okazać problematyczne. Niemniej, ograniczenia linii 830 na pewno mogą być utrudnieniem dla osób mieszkających z dala od rynku, np. przy ul. Stabika.

KZK GOP tłumaczy zmiany własnymi szacunkami w natężeniu ruchu i twierdzi, że rekompensuje je zwiększeniem kursów linii 820 (pisał o tym niedawno serwis Bytom.Nasze Miasto).

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.