Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Nowy stadion Ruchu coraz bliżej

  • Dodano: 2017-09-28 13:45

Po burzliwej dyskusji w czasie dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Chorzowie, postanowiono przekazać środki na wyłonienie inżyniera kontraktu dla budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów.

11 radnych była za, czterech przeciw, a pięciu wstrzymało się od głosu – oto wynik głosowania dotyczący przekazania 300 tysięcy złotych Centrum Przedsiębiorczości w celu wyłonienia inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował budowę nowego obiektu dla Niebieskich. Rolą inżyniera będzie m.in. nadzór nad sporządzaną dokumentacją i jakością wykonania robót budowlanych.

Nowy stadion Ruchu ma w założeniu pomieścić 16 tysięcy widzów. Z nowego obiektu będą korzystać nie tylko zawodnicy Niebieskich, ale także piłkarska młodzież. Miasto planuje także organizować liczne wydarzenia i koncerty dla mieszkańców Chorzowa.

Informację o wyniku głosowania zamieściła na Twitterze Karolina Skórka, rzecznika chorzowskiego magistratu:

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • grall

    co za strata kasy !!! dla 2 tysięcy kibiców buduje się za dziesiątki milionów (a ile pójdzie pod biurkiem) na 15 tysięcy krzesełek ... stadion kiedy wybudowano dopiero co Stadion Śląski, który można wynajmować albo być współudziałowcem albo nawet przejąć pod administrowaniem i jeszcze zarabiać (koncerty, mecze, imprezy)

  • antykibol

    jest nawet piękne zdjęcie tylko jakoś nikt nie zająknie sia ani słowem o koszcie planowanym ( oczywiście realny razy 1,5 ) i oczywiście o tym skąd ta kasa i z jakimi wyrzeczeniami dla mieszkańców

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.