Wiadomości z Chorzowa

Oddaj krew w Chorzowie

  • Dodano: 2016-07-21 09:00

Krew jest i zawsze była symbolem życia. Jej oddanie jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości. Warto pokazać swoją solidarność z osobami przebywającymi w szpitalach, którym transfuzje krwi ratują zdrowie, a niejednokrotnie nawet życie.

Krew można oddawać:

  • w siedzibie Centrum Krwiodawstwa w Katowicach,
  • ambulansach do poboru krwi na akcjach w terenie,
  • w Oddziałach Terenowych

W Chorzowie krew można oddawać w ambulansie, który w każdy czwartek, między godziną 10.00 a 17.00, parkuje u szczytu ulicy Wolności pod budynkiem Poczty Głównej. W lipcu oraz sierpniu krwiobus stanie pod pocztą w następujące dni: 21.07, 25.07 (poniedziałek), 28.07, 2.08 (wtorek), 4.08, 11.08, 18.08, 25.08 oraz 30.08 (wtorek). Ponadto 31.07 (niedziela) w godzinach od 12.00 do 16.00 krew będzie można oddać w chorzowskim zoo, nieopodal wybiegu dla żyraf. Każdy, kto 31 lipca odda krew w zoo, otrzyma darmowy bilet na kolejną wizytę w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Szczegółową rozpiskę terminów można znaleźć na stronie http://www.rckik-katowice.pl/planekip.php


Krwiodawcami mogą zostać osoby, które ważą nie mniej niż 50 kg oraz są pełnoletnie i nie przekroczyły 65 roku życia. Należy pamiętać o tym, aby zgłaszając się do oddania krwi być zdrowym, wypoczętym i po lekkim posiłku, w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 litry płynu, nie palić papierosów i nie pić alkoholu oraz koniecznie zabrać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość (ze zdjęciem).

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.