Wiadomości z Chorzowa

Operacja "Armagedon"

  • Dodano: 2010-04-27 11:00

Policjanci w sobotę zatrzymali czterech mężczyzn, którzy na terenie Chorzowa działali w zorganizowanej grupie przestępczej, związanych ze środowiskiem pseudokibiców. Jej członkom zarzuca się rozboje, wymuszenia rozbójnicze, włamania, zastraszanie i wpływanie na zeznania świadków. Podczas tej operacji uczestniczyli także funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

W celu rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie naszego miasta, związanej ze środowiskiem pseudokibiców został powołany specjalny zespół w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie. Policjanci od stycznia tego roku rozpracowywali członków grupy. Efektem tej pracy były sobotnie zatrzymania. Późnym wieczorem około godziny 19.30 policjanci z tego zespołu wsparci kolegami z wydziału kryminalnego chorzowskiej komendy oraz antyterrorystami z KWP Katowice równocześnie uderzyli w trzy miejsca. Zatrzymano trzech mężczyzn. Czwarty przestępca podzielił ich los 2 godziny później. Zatrzymani to osoby w wieku od 30 do 39 lat. Podejrzani są o rozboje, wymuszenia rozbójnicze, włamania, zastraszanie i wpływanie na zeznania świadków, a także działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyźni są związani ze środowiskiem pseudokibiców. Ponadto w czasie zatrzymania w pomieszczeniach gospodarczych 32- latka znaleziono 60 litrowych butelek z alkoholem niewiadomego pochodzenia i prawie 300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Natomiast 39- latek w mieszkaniu posiadał 2 beczki cieczy fermentacyjnej oraz 88 półlitrowych butelek alkoholu również bez akcyzy. Na wniosek policji sąd tymczasowo aresztował trzech członków grupy, a jednego z nich prokurator objął dozorem policyjnym.

Celem podjętych działań przez policjantów w chorzowskiej komendzie, jest nie tylko reagowanie na chuligaństwo stadionowe. Funkcjonariusze monitorują grupy pseudokibiców pod kątem popełniania przez nich przestępstw na terenie miasta.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.