Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Oszuści wciąż atakują

  • Dodano: 2018-03-16 08:00, aktualizacja: 2018-03-16 08:03

Policjanci z chorzowskiej dwójki zatrzymali parę oszustów, którzy podszywając się pod właściciela kamienicy wyłudzali pieniądze od 72 letniej mieszkanki Chorzowa.

Do Komisariatu Policji przy ulicy Moniuszki w Chorzowie zgłosiła się 72 letnia mieszkanka Chorzowa, prosząc o pomoc. Kobieta podejrzewała, że stała się ofiarą oszustwa. Poinformowała policjantów, że jej sąsiadka powołując się na upoważnienie, przebywającego za granicą właściciela kamienicy, żąda od niej przekazywania różnych sum pieniędzy. Pieniądze te, miały pokryć koszty leczenia związane z wypadkiem, któremu rzekomo uległ właściciel. Dla uwiarygodnienia zdarzenia, w procederze uczestniczył znajomy oszustki, który telefonicznie podając się za właściciela kamienicy, potwierdził fakt wypadku i upoważnienia swojej „wspólniczki” do odbioru pieniędzy. Para oszustów, pobierała od pokrzywdzonej, różne kwoty pieniędzy. Gdy po raz kolejny oszustka, chciała zgłosić się po pieniądze, seniorka powiadomiła policję. Policjanci z chorzowskiej dwójki, udali się do mieszkania pokrzywdzonej zatrzymując oszustów w chwili przekazania pieniędzy.

Z policyjnych informacji wynika, że coraz więcej osób jest świadomych zagrożenia. Dzięki temu często przestępcom nie udaje się oszukać  osób, od których  oszuści, próbujący wyłudzić pieniądze.

Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.