Wiadomości z Chorzowa

Oszustwa przy wykorzystaniu kodu z aplikacji mobilnej banku. Zachowajmy ostrożność

  • Dodano: 2020-01-16 09:00

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób.

Pamiętajmy w każdej sytuacji, gdy chodzi o nasze pieniądze bądźmy czujni i ostrożni.

Nie przekazujmy nikomu kodów autoryzacyjnych!

Oszuści działający tą metodą włamują się na konta na portalu społecznościowym. Później w prywatnej wiadomości, podając się za właściciela konta, proszą jego znajomych o pożyczenie pieniędzy. Najczęściej przedstawiając zmyśloną historię o tym, że akurat są przy kasie w sklepie i zapomnieli portfela, a jedynym ratunkiem jest podanie jednorazowego kodu wyświetlanego przez aplikację mobilną banku.

W rzeczywistości, przestępca stoi przed bankomatem i po otrzymaniu kodu wypłaca środki z konta pokrzywdzonego. Oszuści czasami proszą nawet o podanie kodu po raz drugi kłamiąc, że pierwszy nie zadziałał prawidłowo.

Przestępcy działający tą metodą wprowadzają w błąd i wykorzystują zaufanie pokrzywdzonych. Dlatego policjanci apelują o zachowanie czujności i nie przekazywanie nigdy nikomu kodów autoryzacyjnych. W każdej sytuacji, gdy chodzi o nasze pieniądze pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Po otrzymaniu podejrzanej wiadomości od znajomego,  warto do niego zadzwonić i upewnić się, że nikt się pod niego nie podszywa. Bardzo ważne jest również chronienie swoich haseł.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.