Wiadomości z Chorzowa

PepsiCo orzeźwia Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku

  • Dodano: 2011-04-28 15:00

Istotą parków miejskich jest stworzenie miejsc gwarantujących czyste powietrze i kontakt z naturą w granicach gęsto zaludnionych i szybko rozwijających się miast. Współczesne parki oprócz piękna przyrody oferują mieszkańcom miast możliwość wypoczynku i aktywnego spędzania wolnego czasu. Szczególną rolę odgrywają one w miejscach, w których ze względu na bliskość przemysłu ciężkiego środowisko naturalne uległo znacznej degradacji. Przykładem takiego niezwykłego miejsca jest położony w samym centrum Górnego Śląska – Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku.

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku powstał blisko sześćdziesiąt lat temu na zniszczonym przez przemysł obszarze pomiędzy Chorzowem a Katowicami, pokrytym hałdami, bagnami i wysypiskami. Dzięki zaangażowaniu i wysiłkowi pomysłodawców oraz tysięcy mieszkańców Śląska teren ten przerodził się w zajmującą ponad 600 ha "zieloną wyspę" w centrum przemysłowej aglomeracji, pełną łąk, lasów, ogrodów oraz skupiającą nietypowe gatunki roślin i zwierząt.

Park szybko stał się miejscem spotkań, wypoczynku, zabawy i kontaktu z naturą dla kolejnych pokoleń mieszkańców aglomeracji śląskiej zmęczonych codziennym miejskim hałasem i betonowym krajobrazem. Zgodnie z założeniami projektu teren parku podzielono na dwie części: spokojną, pełną zielni sprzyjającą wyciszeniu i biernemu wypoczynkowi oraz kulturalno-rozrywkową dedykowaną ludziom lubiącym aktywnie spędzać  czas wolny. Z biegiem lat w obrębie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku powstało szereg nowych inwestycji w tym między innymi: stadion, zoo, wesołe miasteczko, planetarium, hala wystawowa oraz ośrodek sportów wodnych. Park cieszył się wielkim zainteresowaniem mieszkańców aglomeracji śląskiej ponieważ każdy mógł w nim znaleźć coś interesującego dla siebie.
 
Obecnie park wciąż przyciąga tysiące ludzi szukających możliwości spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu z całą rodziną. Odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Górnego Śląska oraz szansą na ożywienie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku jest stworzenie z inicjatywy firmy PepsiCo "Portu Chorzów". Będzie to plenerowe miasteczko zaprojektowane z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych, które już pod koniec kwietnia zacznie funkcjonować w parku. Ideą przyświecającą organizatorom jest wzbogacenie infrastruktury wodnej oraz sportowo-rekreacyjnej miejsca kluczowego dla mieszkańców regionu. W Porcie będą się odbywać cykliczne wydarzenia kulturalne, zajęcia edukacyjne, zawody sportowe połączone z szeroko pojętą rozrywką.

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku to miejsce, które każdego roku odwiedzają tysiące mieszkańców Górnego Śląska, aby bezpiecznie i w rodzinnej atmosferze spędzić czas wolny. Stąd decyzja o uruchomieniu w tym kluczowym dla aglomeracji śląskiej punkcie, obiektu, który będzie łączył zabawę z nauką. Idea Portu Chorzów ściśle wpisuje się w realizowany na całym świecie przez firmę PepsiCo  projekt "Pepsi Refresh", który polega między innymi na ożywianiu miejsc szczególnie ważnych dla lokalnych społeczności. Jesteśmy przekonani, że Port Chorzów i jego atrakcje przypadną do gustu mieszkańcom Górnego Śląska - mówi Marek Kołtonik, Marketing Manager, PepsiCo.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ślązok

    Byłem tam dzisiaj, totalna porażka. Kolejna knajpa w złym stylu, atrakcje może by przyciągneły ludzi ale 20 lat temu.Za to dużo banerów z logo pepsi ale czy to jest atrakcyjne, nie wiem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również