Wiadomości z Chorzowa

Performance i użyteczność

  • Dodano: 2011-11-07 11:00

Było o roli użyteczności i technologii w medycynie. O skutecznym marketingu. Można było zobaczyć makietę laboratorium użyteczności i efekty pracy uczestników warsztatów "Design w terenie". Na deser odbył się performance artystyczny i koncert. Tak w telegraficznym skrócie przebiegała wczorajsza konferencja z okazji Światowego Dnia Użyteczności – World Usability Day Silesia (WUD Silesia).

Do późnych godzin wieczornych w Hali Wystaw "Kapelusz" czy budynku dyrekcji można było wziąć udział w spotkaniach z ekspertami, warsztatach. Chętnych nie brakowało.
- Przyjechałam tu z Krakowa specjalnie na tę konferencję – mówi Ania Hryć. – W ubiegłym roku byłam w Gliwicach i przypadkowo trafiłam na pierwszą edycję konferencji. Spodobało mi się i wraz z przyjaciółm i wróciliśmy na Śląsk. Rok temu tematem WUD Silesia była komunikacja. W tym – projektowanie dla społecznej przemiany.


- Nieprzypadkowo w tym roku konferencja odbywa się w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku – mówił w czasie wykładu inauguracyjnego Jarosław Kacprzak, manager z firmy Future Processing, organizatora imprezy. – Park jest miejscem zaprojektowanym w sposób użyteczny dla ludzi. Jest namacalnym przykładem przemiany. W latach 50. ubiegłego wieku teren ten był całkowicie zdegradowany, a dzięki odważnym decyzjom projektowym stał się zielonymi płucami Śląska.


- Pamiętajmy o tym, że kiedyś były tu tereny poprzemysłowe, wysypiska śmieci – podkreślał Arkadiusz Godlewski, prezes WPKiW. – Zostało to przemienione w największy park miejski w tej części Europy. Magia parku polega na tym, że w jego tworzeniu brali udział niezwykli designerzy, architekci, urbaniści. Wszyscy ci, którzy przyczynili się do jego powstania dbali o to, by park był miejscem w którym można spędzić aktywnie czas całą rodziną. Fakt, że jest tu, w naszym regionie sprawia, że nasza jakość życia jest lepsza. My teraz musimy pracować nad tym, by zwiększyć jego użyteczność, trochę go unowocześnić, by mógł konkurować z innymi europejskimi atrakcjami.

Po dniu pełnym owocnych dyskusji Hala Wystaw "Kapelusz" zamieniła się w nietypową scenę. Wykonano ciekawy eksperyment. Wraz z udziałem publiczności stworzono artystyczny performance. Na finał zagrał zespół "Chill Meal".
(MaS)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również