Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Pierwszaki świecą przykładem

  • Dodano: 2017-09-05 07:30, aktualizacja: 2017-09-05 07:48

Odblaskowe misie trafią na tornistry wszystkich pierwszoklasistów z Chorzowa. Ponad 800 maluchów weźmie udział w akcji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze współorganizowanej przez Urząd Miasta i Komendę Miejską Policji.

Rozdawanie odblasków będzie odbywać się podczas spotkań maluchów z policjantami. Funkcjonariusze pokażą dzieciom jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych i wyjaśnią na co trzeba zwrócić uwagę podczas drogi do szkoły. Pierwsze spotkanie zorganizowane zostało po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Ryszki. W pierwszej połowie września policjanci odwiedzą wszystkie szkoły podstawowe w mieście.

Odblaski na tornistrach będą miały podwójną funkcję: będą nie tylko świecić, ale także przypominać dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, których nauczyły się podczas zajęć z policjantami – wyjaśnia Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Chorzowianka

    Szkoda ze dzieci z innych klas są poszkodowane i nie dostaną odblasków....co się dziwić w końcu to niewyobrażalny koszt dla budżetu Urzędu Miasta

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.