Wiadomości z Chorzowa

Pierwsze zatrzymania agresywnych pseudokibiców po meczu Ruchu Chorzów z Motorem Lublin

  • Dodano: 2021-11-30 06:45, aktualizacja: 2021-11-30 06:52

Wczoraj pierwszy z chorzowskich pseudokibiców usłyszał zarzuty za udział w bójce na trybunach stadionu Ruchu Chorzów oraz za czynny udziału w zgromadzeniu, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie.

W dalszym ciągu trwają czynności identyfikacyjne pozostałych agresywnych pseudokibiców. Ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu...

W miniony piątek na stadionie przy Cichej odbył się mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Motorem Lublin

Mimo, że wspomniane spotkanie piłkarskie zapowiadało się jako wspaniałe widowisko sportowe, duża część kibiców nie była zainteresowana rywalizacją piłkarzy. Pod koniec drugiej połowy część pseudokibiców chorzowskiej drużyny przemieściła się w rejon sektora gości, gdzie pokonali zabezpieczenia techniczne sektora buforowego. W tym samym czasie agresywni pseudokibice z Lublina wyrwali zabezpieczenie bramy wejściowej na sektor buforowy oraz przewrócili stoisko gastronomiczne, doprowadzając do konfrontacji siłowej z kibicami Ruchu Chorzów. Szybka i zdecydowana reakcja Policji pozwoliła na przywrócenie porządku publicznego na trybunach stadionu. Policjanci ze specjalnej grupy zwalczania przestępczości pseudokibiców rozpoczęli intensywne działania ukierunkowane na identyfikacje sprawców tych zajść. Pierwszego z agresorów zatrzymano już w niedzielę, a w dniu dzisiejszym usłyszał on zarzuty popełnienia przestępstwa. O dalszym jego losie zdecyduje prokurator. Obecnie stróże prawa ustalili już tożsamość kilkunastu osób, ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Dodatkowo chorzowska Policja współpracuje ze stróżami prawa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz policjantami z Lublina. Trwają dalsze intensywne czynności pod kątem ustalenia i zatrzymania wszystkich sprawców naruszeń prawa na chorzowskim stadionie.

Na widowisko sportowe przyjechali nie tylko kibice z Lublina, ale również z Zamościa i Wrocławia.

Do pierwszych przestępstw popełnionych przez pseudokibiców doszło już w drodze na mecz

Jak ustalili policjanci z Lublina, kibice Motoru w trakcie przejazdu na mecz do Chorzowa dokonali napadu rozbójniczego na szkodę mieszkańca województwa lubelskiego. Dwóch pseudokibiców z Lublina grożąc natychmiastowym użyciem przemocy doprowadziło do stanu bezbronności młodego mężczyznę, któremu następnie skradli markową kurtkę z emblematem innej drużyny piłkarskiej. Szybka analiza przedmiotowego zajścia pozwoliła na wytypowanie sprawców tego przestępstwa i ustalenie, że są to mężczyźni, którzy udają się na mecz do Chorzowa. Policjanci z Lublina przekazali wszelkie zgromadzone informacje do dyspozycji policjantów z chorzowskiej grupy do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców. Idealna współpraca pomiędzy policjantami z dwóch różnych województw pozwoliła na wytypowanie i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa, jeszcze przed meczem. Chorzowscy policjanci zorganizowali blokadę drogi w rejonie stadionu, gdzie zatrzymano wytypowany pojazd, którym poruszali się przestępcy. Dalsze czynności chorzowskich kryminalnych doprowadziły do odzyskania skradzionej kurtki, a tym samym zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie dwóch pseudokibiców w wieku 28 i 29 lat. Mężczyźni zamiast na mecz trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali przekazani policjantom z Lublina. O dalszym ich losie zdecyduje sąd.  

Komentarze (3)    dodaj »

  • Wanda

    Kolejny budowlaniec. Już ma je dwóch.

  • Jożin

    Niech w ramach prac społecznych sąd nakaże prace przy budowie stadionu. Macie rozwiązanie waszego choloto ,,problemu,,.

  • Top

    Rok prac publicznych ! I nie ma zmiłuj się !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również