Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Pluszaki dla dzieci i seniorów. Ruszyła zbióka

  • Dodano: 2017-11-21 09:30, aktualizacja: 2017-11-21 20:01

Chorzowska Strefa Wolontariatu z okazji dnia Świętego Mikołaja organizuje zbiórkę pluszaków dla podopiecznych Domów Opieki Społecznej „Nadzieja” i „Republika” oraz pacjentów oddziałów dziecięcych Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Członkowie Chorzowskiej Strefy Wolontariatu przez cały rok spotykają się z podopiecznymi chorzowskich Domów Opieki Społecznej i pacjentami oddziałów dziecięcych Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie – czytają im książki, grają w gry, rozmawiają z nimi i opiekują się nimi. Od czasu do czasu organizują też dla nich różnego rodzaju aktywizujące wydarzenia oraz zbiórki.

Chorzowska Strefa Wolontariatu zbierała już dla swoich podopiecznych książki, gry, zabawki, teraz przyszedł czas na pluszaki – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Maskotki i przytulanki są bardzo ważne dla dzieci, pomagają im się wyciszyć, zapewniają poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, uczą odpowiedzialności. U osób starszych, często żyjących samotnie, pełnią też funkcję terapeutyczną.

Zbiórka rozpoczęła się 15 listopada i potrwa do 15 grudnia. Pluszaki – tylko nowe, przepisy zabraniają szpitalom i domom opieki przyjmowania używanych – są zbierane w siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Floriańskiej 24a w Chorzowie. Po zakończeniu akcji zostaną przekazane do oddziałów dziecięcych Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz Domów Opieki Społecznej „Nadzieja” i „Republika”.

Pluszaki dla dzieci i seniorów. Ruszyła zbióka

Następna informacja