Wiadomości z Chorzowa

Poczta sprawdza czy płacimy abonament!

 • Dodano: 2013-04-17 17:15, aktualizacja: 2013-04-17 23:46

Kontrole z Poczty Polskiej już ruszyły! Urzędnicy chodzą po domach i firmach, by sprawdzić czy posiadamy zarejestrowane odbiorniki radiowo-telewizyjne i płacimy za nie abonament. Jakie prawa mają urzędnicy i co możemy zrobić kiedy zapukają do naszych drzwi?


Kontrole są niezapowiedziane, możemy więc w każdym momencie dnia spodziewać się urzędnika pod naszymi drzwiami. Przepis ten dotyczy także firm i lokali. Kontroler ma prawo okazać nam swoją legitymację, a także dowód osobisty. Uwaga na fałszywych kontrolerów, którzy będą chcieli wyłudzić od nas pieniądze! Jeśli urzędnik nie chce pokazać nam dokumentów, nie wpuszczajmy go do mieszkania!


Jakie prawa ma kontrolowany?


Każdy, do kogo zapukał urzędnik z Poczty Polskiej, powinien wpuścić go do mieszkania i umożliwić mu sprawdzenie tego, czy posiada odbiorniki radiowo-telewizyjne i czy płaci abonament. Jednak nie musimy tego robić. Kontrolerzy mają prawo do nasłuchiwania czy w mieszkaniu jest odbiornik, jeśli usłyszą włączony telewizor, spisują wtedy odpowiedni protokół.


Kto może spodziewać się kontroli?


Jako pierwszych, urzędnicy odwiedzą tych, którzy przestali płacić abonament radiowo-telewizyjny. Sprawdzą czy osoby takie mają odbiorniki. W podobnej sytuacji mogą być ci, którzy wyrejestrowali odbiorniki. Karą, za używanie niezarejestrowanego odbiornika, jest trzydziestokrotność miesięcznej opłaty za abonament. Jeśli przyznamy się, że telewizor bądź radio posiadamy krócej niż dwa miesiące, kara nas ominie.


Czy uważacie, że opłaty za abonament radiowo-telewizyjny są potrzebne? Czy sami opłacacie abonament?

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • zibi

  Nie ma prawa nikt wejść do mieszkania bez nakazu sądu.Nie ma prawa nikt zmusić kogoś do płacenia czegoś co jest niezgodne z prawem ( wyrok sądu z klauzulą wykonalności).Nie ma prawa nikt z poczty nasyłać windykacji,straszyć urzędem skarbowym,czy też grozić.Na dzień dzisiejszy abonament jest zwykłym haraczem-wymuszanym na ludziach.To poczta powinna zostać ukarana za nękanie i nachodzenie obywateli (art 107 kw).Karanie ludzi na podstawie że kontroler coś,gdzieś pod drzwiami usłyszał to już nie mam słów.Totalna paranoja i głupota.

 • Dorota

  hahaha i sprawne ucho kontrolera będzie dowodem w sprawie . Hahahah - ucho od śledzia raczej. Ja wiem, że takie bzdury są skierowane do odpowiedniego targetu - osób starszych, emerytów -ot taki straszak. Pamiętajcie jednak że takie osoby mają rodziny i ma je kto uświadomić. A tak na ucho - to ja słyszę jak mój sąsiad stuka i puka - to co jest dowód, że przebija p. tablice rejestracyjne, bo moje ucho słyszy. Ktoś musiał byc mocno pod wpływem jak takie bzdury pisał. Koń by umarł ze smiechu

 • jolusia

  Tak jedni płaca a inni nie w sumie to nie wiem za co płacę za takie beznadziejne programy powtórki a ostatni hit to chyba na filmach serialach muzyka gra pytam po co nie słychac aktora tylko muzyke.

 • zniesmaczona

  Kontrolerzy mają prawo do nasłuchiwania czy w mieszkaniu jest odbiornik, jeśli usłyszą włączony telewizor, spisują wtedy odpowiedni protokół. CO za bzdura.Ludzie dzis bardzo często nie posiadają odbiorników tv a mają komputer z dostępem do internetu i filmy,programy itp mogą oglądać on linePrzyjdzie taki wielki kontroler ucha nadstawi pod oknem,usłyszy jak ktoś ogląda jakiś reportaż on line i spisze wielki protokół.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.