Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Podejrzany o brutalny napad to chorzowianin!

  • Dodano: 2017-08-25 11:45

Policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o brutalny napad na kobietę w Katowicach. W namierzeniu mężczyzny pomogli obywatele - okazało się, że napastnik to 26-letni mieszkaniec Chorzowa.

Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu i opublikowany w mediach. Śledczy zwrócili się o pomoc do internautów, którzy po raz kolejny nie zawiedli. Policjanci otrzymywali informacje, które na bieżąco sprawdzali. Dzięki pomocy obywateli, kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny. W czwartek 24 sierpnia policjanci z wydziału do walki z przestępczością zatrzymali poszukiwanego. Napastnik, to 26-letni mieszkaniec Chorzowa. Trafił on do policyjnego aresztu. O tym, kiedy oraz jakie usłyszy zarzuty, zdecyduje prokurator. Śledztwo w tej sprawie prowadzą katowiccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice - Południe.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w sobotę 12 sierpnia pomiędzy 5.20 a 7.10 w pobliżu ulic 1 Maja i Dudy-Gracza w Katowicach. Jak wstępnie ustalono, sprawca szedł za kobietą już od katowickiego Rynku. W okolicach hotelu mężczyzna brutalnie zaatakował. Wciągnął ją w zarośla i, działając ze szczególnym okrucieństwem, spowodował u kobiety ciężkie obrażenia ciała. Następnie ukradł dokumenty i telefon, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Rannej pomógł przypadkowy przechodzień, który wezwał na miejsce pogotowie. Pokrzywdzona w stanie ciężkim stanie, zagrażającym jej życiu, trafiła do szpitala.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wanda Sułkowska

    Zamysł rozboju, napaści z szczególnym okrucieństwem rodzi się w domowym środowisku. Bardzo często w rozmowach sąsiedzkich krążą informacje o patologicznych rodzinach: awantury, krzyk ofiar (dzieci, osoby starsze). Chorzowski złoczyńca wyszedł z określonego matecznika, demoralizował się w czasie "x". Co na to policja, sąsiedzi?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.