Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Podsumowanie działań "Bezpieczne przejścia"

  • Dodano: 2016-03-18 08:30, aktualizacja: 2016-03-18 08:44
Ruchome Stanowisko Dowodzenia było wsparciem dla policjantów z drogówki i strażników miejskich w działaniach ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zarejestrowaniu wykroczeń, informacje przekazywane były do znajdujących się w pobliżu patroli, które zatrzymywały naruszających prawo kierowców. Policjanci ustawili pojazd w pobliżu przejść, na których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.
 
 
RSD to pojazd, z którego można w terenie dowodzić policyjnymi siłami. Samochód wyposażony jest w kamery i sprzęt rejestrujący. Kamery o wysokiej rozdzielczości pozwalają na zarejestrowanie najmniejszych detali. Załoga, pozostając w środku pojazdu, może dyskretnie przyglądać się poczynaniom osób znajdujących się nawet kilkaset metrów dalej. Ten samochód jest również bardzo skutecznym narzędziem w walce z osobami łamiącymi przepisy drogowe.
 
 
We wczorajszej akcji działaniach „ Bezpieczne przejścia” wzięli udział policjanci z chorzowskiej drogówki i strażnicy miejscy. Mundurowi odnotowali 40 wykroczeń. W większości przypadków kierujący nie ustąpili pierwszeństwa pieszym, a ponadto wyprzedzali na przejściach oraz parkowali tuż przy "pasach". W trakcie działań zatrzymali dwóch kierujących, którzy byli po użyciu alkoholu.
 
 
Działania te  związane są z „Miejskim program poprawy bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg na terenie Chorzowa”, który powstał na podstawie analizy miejsc zagrożonych z ubiegłych lat. Program w swoim głównym założeniu ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza poprzez ograniczenie ilości wypadków drogowych z udziałem pieszych.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.