Wiadomości z Chorzowa

Polacy mogą podróżować do Hiszpanii bez dokumentów potwierdzających brak Covid-19

  • Dodano: 2021-06-22 06:30, aktualizacja: 2021-06-22 06:41

Obywatele Polski mogą od poniedziałku podróżować do Hiszpanii bez konieczności okazywania dokumentów potwierdzających, że nie są chorzy na Covid-19 - podała w poniedziałek ambasada RP w Madrycie.

Jak wyjaśniają władze hiszpańskie, wraz ze spadkiem liczby nowych zakażeń Polskę wykreślono z listy państw ryzyka sanitarnego. Jak podkreśliła polska ambasada, zniesienie restrykcji dla Polaków na razie będzie obowiązywać przez kilka dni.

W dniach 21-27 czerwca podróżując z Polski do Hiszpanii nie (trzeba) przedstawiać wyniku testu lub certyfikatu szczepienia - poinformowała placówka dyplomatyczna w komunikacie na Twitterze.

Sprecyzowano, że przed wyjazdem obywatele Polski powinni wypełnić specjalny formularz kontroli sanitarnej dla podróżujących, przygotowany przez władze medyczne Hiszpanii, a także zalecono zapoznanie się z informacjami na stronie polskiego rządu o restrykcjach przeciwepidemicznych obowiązujących w tym kraju.

Ambasada RP w Madrycie zaleciła też, aby przed udaniem się do Hiszpanii podróżni sprawdzili, czy linie lotnicze lub hotel nie wymagają negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Jak przekazał w poniedziałkowym komunikacie rząd Hiszpanii, przywileje podróżne Polaków wynikają z faktu, że Polskę wykreślono z listy państw ryzyka sanitarnego. Wyjaśniono, że za tydzień hiszpańskie władze sanitarne rutynowo dokonają kolejnej aktualizacji listy państw, z których podróżni nie będą musieli przedstawiać dokumentów związanych z Covid-19.

Polska stała się bezpieczna. Do Hiszpanii można wjechać jedynie z kodem QR formularza kontroli sanitarnej - poinformował rząd na stronie oficjalnego portalu turystycznego Hiszpanii “Travel Safe Spain”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również