Wiadomości z Chorzowa

Policja konna w Chorzowie rekrutuje

  • Dodano: 2018-07-19 08:00, aktualizacja: 2018-07-19 08:13

Chorzowska komenda poszukuje chętnych policjantów, gotowych wstąpić w szeregi Zespołu Konnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Przy rozważaniu swojej kandydatury należy wziąć pod uwagę specyfikę tego rodzaju służby. Jednakże satysfakcja płynąca z tak specyficznej formy pełnienia służby, wdzięczność zwierzęcia za sprawowaną nad nim opiekę bywa wyjątkowa.

Służba w drużynie konnej jest nieporównywalna do jakiejkolwiek innej pracy w pozostałych wydziałach policyjnych. Jak mawia ludowe przysłowie: „największe szczęście na końskim leży grzbiecie”

Współdziałanie z tym szlachetnym zwierzęciem, daję mnóstwo radości i satysfakcji. Są to takie przeżycia i takie wrażenia, jakich nie zapewni żaden inny rodzaj  służby - może to też po części stały dopływ adrenaliny, element niepewności, czym zaskoczy nas „partner” i czego nowego nas nauczy podczas pracy. Tutaj koń, staje się przyjacielem a wiadomo, że wartości przyjaźni w naszym, ludzkim świecie nie sposób ani zmierzyć ani przecenić.

Wymagań dla chętnych policjantów, którzy poczuli w sobie ułana lub amazonkę jest niewiele, trzeba być tylko  sprawnym fizycznie i co najważniejsze kochać zwierzęta. Dodatkowym atutem będzie posiadanie prawa jazdy B+E i ( lub) C,C+E.

Chorzowski zespół konny powstał w 2001 roku. Od tego czasu nasi policjanci cieszą się dużym zainteresowań i szacunkiem wśród lokalnej społeczności. W okresie od wiosny do jesieni konne patrole policyjne można spotkać w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku. Policjanci z chorzowskiego zespołu konnego zabezpieczają również duże imprezy sportowe tj; mecze piłkarskie, siejąc postrach wśród pseudokibiców a podziw u pozostałych fanów futbolu. Ponadto chorzowska konnica odnosi liczne sukcesu w policyjnych zawodach hippicznych. Zawsze plasuje się na czołowych miejscach w Międzynarodowych Turniejach Drużyn Policji Konnej.

Przy rozważaniu swojej kandydatury należy wziąć pod uwagę specyfikę tego rodzaju służby. Fakt, iż funkcjonariuszowi powierza się żywe zwierze, które nie jest rzeczą, zobowiązuje do szczególnego zaangażowania w wykonywanie nałożonych obowiązków. Jednakże satysfakcja płynąca z tak specyficznej formy pełnienia służby, wdzięczność zwierzęcia za sprawowaną nad nim opiekę bywa wyjątkowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również