Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Policjanci na akcji aktywizacja

  • Dodano: 2017-11-20 10:45

Jak uchronić swoje życie od ryzyka zatrucia czadem? Jak obronić się w momencie kiedy zostaniemy zaatakowani? Jakie kroki powziąć, by móc czuć się bezpiecznie? Na te inne pytania odpowiadali eksperci, którzy gościli w Centrum Integracji Międzypokoleniowej na ostatniej w tym roku "Akcji Aktywizacji". Cykl zajęć został zakończony odprężającymi ćwiczeniami stretchingowymi.

Chorzowska Akademia Seniora to działający od 2014 roku projekt Urzędu Miasta w Chorzowie, mający na celu tworzenie atrakcyjnej i różnorodnej oferty edukacyjno-kulturalnej dla chorzowskich seniorów oraz aktywizowanie członków lokalnej społeczności. Chorzowska Akademia Seniora ma swoje filie w czterech dzielnicach miasta: Klimzowcu, Chorzowie Starym, Chorzowie Batorym oraz Chorzowie II. W każdej z nich seniorzy mogą korzystać z bezpłatnych zajęć z o różnej tematyce, od języków obcych – angielskiego czy niemieckiego, po warsztaty taneczne, kursy komputerowe, aerobik i rękodzieło.
W tym miesiącu uczestnicy pod okiem funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie oraz strażaków mogli dowiedzieć się jak uchronić swoje życie od ryzyka zatrucia czadem, jak obronić się w momencie kiedy zostaniemy zaatakowani oraz jakie kroki powziąć, by móc czuć się bezpiecznie. Dodatkową atrakcja dla seniorów był poprowadzony przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Grzegorza Ziarko kurs samoobrony, w trakcie którego nie tylko można było poznać kilka skutecznych chwytów, ale też - a może: przede wszystkim - dowiedzieć się, w jaki sposób unikać potencjalnych zagrożeń i konfrontacji.

Następna informacja