Wiadomości z Chorzowa

Policjanci podsumowali działania "Prędkość"

  • Dodano: 2022-09-26 08:15, aktualizacja: 2022-09-26 08:20

W minioną środę funkcjonariusze chorzowskiej drogówki przeprowadzili działania „Prędkość”. W ciągu całego dnia mundurowi skontrolowali 92 pojazdy i ich kierujących, ujawniając 72 wykroczenia i 3 przestępstwa. Pomimo zmian w taryfikatorze niektórzy kierowcy w dalszym ciągu przekraczają dopuszczalną prędkość.

Policjanci w ramach działań dokonywali pomiarów na terenie całego miasta

Szczególnym nadzorem obejmowali lokalizacje, w których często dochodzi do zdarzeń drogowych. Niestety 72 kierujących nie zastosowało się do obowiązujących na terenie Chorzowa ograniczeń prędkości. Mundurowi zatrzymali ponadto sprawców przestępstw – mieszkańców Chorzowa. 49-latek poza przekroczeniem prędkości poruszał się pojazdem, pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Z kolei 39-letni mężczyzna kierował swoim samochodem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Na dodatek, posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,10 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W obu przypadkach o dalszym losie nieodpowiedzialnych kierujących zadecyduje sąd.

Za przestępstwo określone w art. 180a KK grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast konsekwencje za popełnienie przestępstwa określonego w art. 178a§4 KK to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również