Wiadomości z Chorzowa

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie na skateparkach

  • Dodano: 2022-08-12 08:30, aktualizacja: 2022-08-12 08:34

Profilaktycy Śląskiej Komendy Wojewódzkiej zainicjowali kampanię społeczną pod nazwą "Bezpieczny sk8park". Kampania ma celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników skateparków oraz podniesienie świadomości ich uczestników z zakresu stosowania przez nich wyposażenia ochronnego i odpowiedniego sprzętu. W zabawie nie mogło też zabraknąć chorzowskich stróżów prawa, którzy wczoraj w skateparku spotkali się z młodzieżą.

Kampania społeczna "Bezpieczny sk8park"

Akcja „Bezpieczny Sk8park” została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Do projektu przyłączyli się również policjanci chorzowskiego garnizonu. W minioną środę na skateparku przy sztygarce wspólnie z instruktorami  zorganizowali spotkanie z młodzieżą.

Podczas spotkania przedstawiciel szkół mówił o bezpieczeństwie na skateparkach, oraz jak właściwie przygotować i wyposażyć niezbędny sprzęt. Przypomniał, jak ważne jest używanie kasków oraz elementów ochronnych. Mundurowi zwracali uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów.

Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali ulotki na temat bezpieczeństwa oraz drobne upominki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.