Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Policjanci z młodzieżą o bezpiecznym kibicowaniu

  • Dodano: 2019-04-04 08:15, aktualizacja: 2019-04-04 08:33

Policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej w ramach programu „Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic”, spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzowie .

Podczas spotkania omówiła zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa podczas imprez masowych, a w szczególności meczów piłki nożnej.

Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic
 

Spotkanie było jedną z prelekcji, które odbywają się w chorzowskich gimnazjach podczas trwającego programu informacyjno - edukacyjnego „Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic”. Przeprowadziła je policjantka z wydziału prewencji chorzowskiej komendy. W trakcie wykładu funkcjonariuszka omówiła zagadnienia dotyczące  bezpieczeństw imprez masowych i przypomniała o odpowiedzialności karnej związanej z nieprzestrzeganiem prawa, a w szczególności Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zostały również zaprezentowane filmy edukacyjne, promujące zasady prawidłowego kibicowania oraz niebezpiecznych sytuacji na stadionie.

„Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic”  powstał w  Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Chorzów przy współpracy z chorzowską komendą, Komendą Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Klubu Sportowego "Ruch Chorzów" S.A. Program ten zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Bezpieczeństwo imprez masowych” ogłoszonym przez MSWiA w 2011 roku i do nadal jest kontynuowany w chorzowskich gimnazjach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.