Wiadomości z Chorzowa

Policjanci zabezpieczali mecz na stadionie przy ul. Cichej

  • Dodano: 2022-10-03 14:45

W minioną niedzielę na stadionie przy ul. Cichej rozegrany został mecz podwyższonego ryzyka pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Sandecji Nowy Sącz. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz mieszkańców miasta. Imprezę zabezpieczali stróże prawa z Komendy Miejskiej w Chorzowie oraz innych jednostek Policji z miast ościennych. Podczas wydarzenia nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

Ruch Chorzów zmierzył się z Sandecją Nowy Sącz

W niedzielę na stadionie przy ulicy Cichej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Ruchem Chorzów a Sandecją Nowy Sącz. Piłkarskie starcie chorzowskiej drużyny z przeciwnikami z Nowego Sącza  oglądało łącznie 8112 kibiców, z czego aż 316 kibiców Sandecji oraz zaprzyjaźnionej drużyny GKS-u Tychy. Stróże prawa z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Dbali o bezpieczeństwo na trasach dojazdowych i w okolicy obiektu sportowego. Wszystko po to, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Dodatkowo do działań zaangażowano policjantów z zespołu konnego, przewodników psów służbowych oraz wykorzystano możliwości policyjnego pojazdu wyposażonego w kamery wizyjne.

W trakcie zabezpieczenia policjanci zatrzymali jednego kibica z Tychów, który próbował wnieść na teren imprezy masowej środki pirotechniczne i jednego kibica chorzowskiej drużyny, który okazał się poszukiwany przez organy ścigania. Dodatkowo stróże prawa wylegitymowali łącznie 251 kibiców obu drużyn, nałożyli 65 mandatów karnych, oraz zastosowali 25 środków oddziaływania wychowawczego. W policyjnej akcji związanej z zabezpieczeniem meczu uczestniczyło 254 policjantów. W działaniach na terenie Chorzowa brali udział policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w  Bielsku-Białej, policjanci z Sosnowca, Katowic, Bielska-Białej oraz chorzowscy strażnicy miejscy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również