Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Policjant z Niemiec na praktykach w Chorzowie

  • Dodano: 2017-12-15 07:30, aktualizacja: 2017-12-15 07:39

Chorzowscy policjanci gościli studenta Szkoły Policji w Wiesbaden. Wspólne służby trwały trzy tygodnie. Upłynęły pod znakiem wymiany doświadczeń, porównywania sposobu realizacji obowiązków służbowych i rozmowach o różnicach pomiędzy polską a niemiecką policją.

Niemiecki policjant, który już niedługo, po zaliczeniu ostatnich egzaminów, stanie się pełnoprawnym funkcjonariuszem, przyjechał na trzytygodniowe praktyki do Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. W trakcie pobytu zapoznawał się z zadaniami realizowanymi przez chorzowskich policjantów oraz obserwował policjantów wydziału kryminalnego, ruchu drogowego i prewencji - w tym dzielnicowego i policji konnej, w trakcie wykonywania rutynowych zadań służbowych w jednostce i w terenie. Przypatrywał się również jak wygląda zabezpieczenie meczu. Ponadto zapoznał się z działaniem aplikacji „Moja Komenda” i Krajowa Mapa Zagrożeń” i jak sam stwierdził pr takie narzędzia przydałyby się rownież niemieckiej policji.

W trakcie pobytu nasz gość odwiedził również katowicką szkołę policji. Zapoznał się z jej specyfiką, zwiedził bazę dydaktyczną i zobaczyli jak wygląda podstawowe szkolenie polskich policjantów. Miał również możliwość zapoznać się z procedurą doboru do służby w polskiej policji.

Oprócz szkoły Policji odwiedził on również Izbę Pamięci w komendzie wojewódzkiej, gdzie Grzegorz Grześkowiak z Zarządu Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. w bardzo interesujący sposób przedstawił mu historię policji.

Oczywiście w trakcie praktyki nasz gość oprócz pracy policjantów, poznał również nasz region, odwiedził Stadion Śląski, oraz pobliską strzelnicę.

Pomimo różnic jesteśmy zgodni co do tego, że służba niezależnie czy w Polsce, czy w Niemczech jest trudna, odpowiedzialna i pełna niebezpieczeństw.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jan

    No to mają nasi policjanci o czym rozmawiać i wymieniać doświadczenia. Specyfika pracy i działania niemieckiej policji dość poważnie się różni od naszej. Nie zapomnijcie naszego gościa poinformować o historii naszego miasta, byłej Königshütte.Łączę pozdrowienia dla policji niemieckiej i polskiej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.