Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Policyjni jeźdźcy zdali egzamin

  • Dodano: 2015-04-24 08:45, aktualizacja: 2015-04-24 08:59
Na terenie siedziby zespołu konnego odbył się egzamin dla nowo przyjętych jeźdźców. Policjanci zdali egzamin na I stopień jeździecki, który uprawnia ich do pełnienia służby w terenie na swoim czworonożnym podopiecznym. Mieli też okazję odbyć wspólne szkolenie z katowickim oddziałem prewencji.
 
 
Na terenie obiektu, gdzie mieści się siedziba zespołu konnego odbył się egzamin na I stopień jeździecki dla nowo przyjętych policjantów. St. post. Mariusz Chlaszczak na koniu Bunondol i st.post. Michał Porcek na Magnumie przez ostatnie cztery miesiące przeszli intensywne szkolenie. Wczoraj przed komisją egzaminacyjną zaprezentowali zdobyte umiejętności. Zdający mieli za zadanie przejechać czworobok i pokazać elementy ujeżdżenia, skoczyć przez nietypowe przeszkody np. płonącą stacjonatę, opony oraz stanąć przy hałasującej beczce, a następnie musieli minąć bramę i szlaban. Egzamin ten od czworonogów wymagał dużej odwagi. Jeźdźcy jak i ich konie sprawdzian przeszli pozytywnie.
 
Policjanci z zespołu konnego wraz z mundurowymi z Oddziału Prewencji w Katowicach uczestniczyli także we wspólnych ćwiczeniach. Szkolenie miało na celu współpracę i zgranie się różnych formacji podczas przywracania porządku publicznego w trakcie imprez masowych. Funkcjonariusze przećwiczyli tworzenie szyków policyjnych, jakie stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych. Najważniejszymi elementami przeprowadzonego treningu było sprawdzenie mobilności pododdziału i zespołów konnych, jak również tworzenie wspólnych tyralier. Nabycie i utrwalenie takich umiejętności jest niezbędne wówczas, gdy dochodzi do zamieszek i konieczne jest natychmiastowe przywrócenie porządku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.