Wiadomości z Chorzowa

Poluzjanci, słowiańskie wróżby i wieczory taneczne

  • Dodano: 2014-10-30 14:15

Jesienią, parkowe życie kulturalne przenosi się z pleneru pod dach. O bogatą ofertę zadbały kluby i restauracje. Koncerty, wystawy, wieczorki taneczne. Zapraszamy do skorzystania z ciekawej oferty.

Zielona Dolina
Kilka imprez w tygodniu i zróżnicowana oferta – tym kusi swoich gości Zielona Dolina. Latem o frekwencję restauracja nie musi się martwić. Jesienią ludzi ściągają ciekawe imprezy. W każdy piątek karaoke (od godziny 20), a w co drugą sobotę odbywają się imprezy taneczne (od godziny 21). Następna już 8 listopada. 15 listopada w „Zielonej" zagra zespół Na Luzie (godzina 19), a 29 listopada odbędą się Andrzejki z muzyką i zabawą do białego rana.

– Zapraszamy wszystkich do korzystania z naszej oferty. Zabawa jest świetna. Naprawdę warto skorzystać – zaprasza Anna Glauer z Zielonej Doliny. – Żadna z imprez, poza Sylwestrem, nie jest biletowana. Na wszystkie wstęp jest wolny. Warto skorzystać. To idealna oferta na długie jesienno-zimowe wieczory.

Rebel Garden
Jesienna depresja nie grozi gościom klubokawiarni Rebel Garden, położonej przy bramie zoo.

– Już w piątek, 7 listopada, zapraszamy na kameralny i intymny koncert Chwytaka, kontrowersyjnego mistrza muzycznych przeróbek – zapowiada Dariusz Zalega z Rebel Garden. – Z racji ograniczonego miejsca, musieliśmy jednak po raz pierwszy wprowadzić bilety na ten koncert.

Nietypowo zapowiadają się także Andrzejki, które mają być utrzymane w klimatach słowiańskich. Będą więc wróżby, ale też koncert i atmosfera daleka od tego, jaką znamy z tradycyjnych imprez andrzejkowych – zapowiadają organizatorzy. Na słowiańskie Andrzejki Rebel Garden zaprasza w piątek, 28 listopada.

W planie są oczywiście muzyczne wieczorki tematyczne, pokazy teledysków oraz przygotowania do kolejnej edycji Festiwalu Ciekawych Świata im. Alfreda Szklarskiego.

– A ponadto, parkowy akcent zaprezentujemy w Ostrawie, gdzie 20 listopada odbędzie się czeska premiera naszego filmu dokumentalnego, poświęconego śląskim śladom legendarnego czeskiego geniusza, Jary Cimrmana – opowiada Zalega.

– W filmie tym stawiamy hipotezę, że marabut z naszego zoo jest tak naprawdę kanarkiem zmutowanym genetycznie przez Cimrmana –dodaje.

No cóż, w Rebel Garden nic nie jest takie, jak się wydaje.

Leśniczówka
Już od września intensywnie działają też przy alei Muzyków. W Leśniczówce odbywają się nawet cztery koncerty w tygodniu.

– Wstęp na część z nich nie jest biletowany, wejściówki obowiązują na koncerty artystów topowych –wyjaśnia Marcin Bąk, menadżer „Lasu".

W klubie można obejrzeć koncert na dużym ekranie i zobaczyć występy w ramach otwartej sceny. Jesienią nie zabraknie natomiast gwiazd. 7 listopada jedyny tej jesieni na Śląsku, akustyczny występ da grupa Poluzjanci. Kuba Badach, Przemek Maciołek, Marcin Górny, Piotr Żaczek, Robert Luty i Grzegorz Jabłoński są gwarantem muzyki na najwyższym poziomie. Występ będzie nastrojowy, a widownia niewielka. Dlatego warto pospieszyć się z zakupem biletu. W przedsprzedaży kosztują 50 złotych, a w dniu koncertu, o ile jeszcze będą, 60 zł. 15 listopada, w Leśniczówce zagra natomiast Farben Lehre. Punkowa grupa na scenie występuje od 1986 roku. Ma na koncie kilkanaście albumów. Wśród największych przebojów są takie utwory jak „Helikoptery", „Matura", „Spodnie z GS-u". Początek o godzinie 19. Bilety w przedsprzedaży kosztują 25 złotych, a w dniu koncertu 30 zł.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.