Wiadomości z Chorzowa

Pościg za młodym kierowcą pod wpływem narkotyków

 • Dodano: 2022-11-24 08:00, aktualizacja: 2022-11-24 08:13

Zaledwie 6 miesięcy od wyrobienia prawa jazdy wystarczyły 19-latkowi z Rudy Śląskiej, aby utracić uprawnienia. Wszystko z powodu narkotyków i próby ucieczki przed chorzowską drogówką.

Młody mężczyzna usłyszał 4 zarzuty

W ubiegłą niedzielę w godzinach wieczornych mundurowi patrolowali jedną z dzielnic Chorzowa. Ich uwagę zwróciło 3 młodych mężczyzn, którzy poruszali się czerwonym fiatem. Na widok radiowozu kierujący postanowił przyśpieszyć, chcąc zgubić jadących w jego kierunku policjantów. Stróże prawa nie stracili pojazdu z pola widzenia, szybko go doganiając i dając sygnał do zatrzymania. Niestety kierujący nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę. W trakcie trwania pościgu ulicami naszego miasta młody mężczyzna niemal potrącił jednego z chcących zatrzymać go policjantów. Ponadto nieodpowiedzialny kierowca doprowadził do kolizji z innym uczestnikiem ruchu drogowego, po której bez zatrzymania kontynuował ucieczkę. Chcąc zakończyć szaleńczy rajd ulicami Chorzowa, mundurowi wykorzystali radiowóz. Zepchnęli fiata na jeden ze skwerów, zakańczając w ten sposób pościg.

Jak się okazało, w pojeździe znajdowali się mieszkańcy Rudy Śląskiej w wieku od 18 do 20 lat. Powodem decyzji o niezatrzymaniu się do kontroli były narkotyki. Mężczyzna posiadał je przy sobie, a ponadto wykonany mu narkotest wykazał zawartość amfetaminy i marihuany w ślinie. Młody mieszkaniec Rudy Śląskiej stracił prawo jazdy i został zatrzymany. Odpowie zarówno za szereg wykroczeń, jak i przestępstwa. Usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza, niezatrzymania się do kontroli, posiadania substancji psychotropowych, oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Robić narkotesty policjantom

  No a test tego cbd zrobiliście? Testy na ślinę są nie legalne, tzn nie ma podstawy prawnej do używania ich przez policję. Poza tym wykrywają one tak mikroskopijne ilości narkotyków, że wykrywają je nawet miesiąc po użyciu, więc dowód w sądzie łatwy do obalenia. Jak w tej torebce było tylko cbd, to ja bym na miejscu 18 latka dojechał cwaniaków w mundurkach pozwem cywilnym.

  • Robić narkotesty policjantom
   2022-11-24 11:00
  • odpowiedz
 • MaTT

  Ty tak serio? Gościu zachowuje się jak [...], stwarza zagrożenie na drodze, a Ty się czepiasz, że mu teścik zrobili?

 • Robić narkotesty policjantom

  Aha, czyli jak ktoś łamie prawo, to policja też może je łamać i potem jeszcze stawiać publicznie fałszywe nie potwierdzone tezy? Z komendy się urwałeś koleś? Te testy wykrywają mikro ilości, więc na podstawie tego testu nie można stwierdzić że ktoś był naćpany. A policja powinna być ostatnia do rzucania takich oskarżeń. Ale zomo woli walić propagandę dla frajerów.

  • Robić narkotesty policjantom
   2022-11-27 12:37
  • odpowiedz
 • Sratatata

  Pytanie czemu policja pod wpływem narkotyków goni radiowozem za jakimiś ludźmi. W którym momencie stwarzał zagrożenie? Bo dopóki policja nie postanowiła go ścigać to jechał normalnie. Normalny jesteś czy z policji kolesiu?

 • MaTT

  No tak, policja winna :) Faktycznie, jak próbuje Cię policja zatrzymać to się ucieka i stwarza zagrożenie na drodze - co zupełnie normalne zachowanie. Bawi mnie, że jak ktoś broni policji, która zatrzymała [...]a za kółkiem to od razu musi być z komisariatu :) Upierzcie sobie lepiej dresy, bo z normalnego środowiska z takimi poglądami to Wy na pewno nie jesteście.

 • Marian

  Z policji, ewentualnie jesteś zwykły głupek. Tacy też bronią policji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również