Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Praca dla młodych górników

  • Dodano: 2018-05-25 07:45, aktualizacja: 2018-05-25 07:50

Chorzowska szkoła podpisała umowę o współpracy z Polską Grupą Górniczą. Dokument gwarantuje uczniom Zespołu Szkół Technicznych nr 1 zatrudnienie.

16 z nich może liczyć na stanowisko technika górnictwa podziemnego, a 15 na pracę w zawodzie górnika eksploatacji podziemnej. Porozumienie z Polską Grupą Górniczą dotyczy przyszłego roku szkolnego. - To bardzo dobra wiadomość dla naszych uczniów, a także dla tych, którzy myślą o związaniu swojej kariery zawodowej z górnictwem - zapewnia Sylwia Tkocz, dyrektor  Zespołu Szkół Technicznych nr 1.

Zapraszamy wszystkich chętnych na kierunki technik górnictwa podziemnego oraz górnik eksploatacji podziemnej. Rekrutacja trwa do 18 czerwca – dodaje dyrektorka.

ZST nr 1 w Chorzowie to szkoła z górniczymi tradycjami. Jej uczniowie zdobywają zawód pod okiem specjalistów pracujących w kopalniach. Zajęcia praktyczne odbywają się w KWK Wujek. W planie lekcji uczniów klas górniczych znajdują się przedmioty takie jak: eksploatacja podziemna złóż, podstawy geologii i górnictwa, maszyny i urządzania górnicze oraz przepisy prawa i bhp w górnictwie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.