Wiadomości z Chorzowa

Procesje Bożego Ciała przeszły ulicami Chorzowa! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-06-08 11:45

Dziś obchodzimy w Polsce Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Z tej okazji ulicami Chorzowa przeszły uroczyste procesje. Zobaczcie zdjęcia! 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Boże Ciało jest ważnym świętem kościelnym. W tym roku obchodzimy je w czwartek 8 czerwca. Jest to święto nakazane, a więc wolne od pracy i nauki. Jest to uroczystość liturgiczna mająca na celu uczczenie Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. 

Podczas obchodów tego święta organizowane są procesje teoforyczne, czyli takie, podczas których wierni podążają za monstrancją do czterech ołtarzy, symbolizujących cztery Ewangelie.

Obchody Bożego Ciała 2023 w Chorzowie

W ramach obchodów Bożego Ciała ulicami Chorzowa przeszły uroczyste procesje, podczas których wierni mogli dać świadectwo swojej wiary poza murami świątyni. W kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny o godzinie 9:00 odbyła się uroczysta Msza Święta, po zakończeniu której osoby zgromadzone w kościele wyruszyły wspólnie w procesji. Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z tegorocznej procesji organizowanej w Chorzowie Batorym w kościele pw. WNMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również