Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Przedszkolaki i ich opiekunowie poznają tajniki zdrowego żywienia

  • Dodano: 2017-12-12 08:00, aktualizacja: 2017-12-12 08:08

We wtorek, 12 grudnia, w chorzowskim Urzędzie Miasta, odbędzie się konferencja poświęcona żywieniu dzieci w wieku przedszkolnym.

Prawidłowe nawyki żywieniowe i zbilansowany jadłospis to sprawy niezwykle istotne, szczególnie wśród najmłodszych. Wpływają one bowiem na rozwój fizyczny i intelektualny, bardzo intensywny  u dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych. Zdrowie żywienie jest więc dużym wyzwaniem dla rodziców i opiekunów. W zdobyciu niezbędnej wiedzy może pomóc udział w organizowanej w Chorzowie konferencji, dotyczącej żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.

Konferencja jest elementem miejskiej polityki zdrowotnej – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej. - Poprzez organizację tego typu wydarzeń chcemy zwiększać świadomość mieszkańców w zakresie żywienia zarówno dzieci, jaki i dorosłych.

Konferencja jest organizowana 12 grudnia, w godzinach 10-13, w Dużej Sali Posiedzeń Urzędu Miasta w Chorzowie, Rynek 1. Do udziału organizatorzy zapraszają szczególnie rodziców i wychowawców dzieci w wieku przedszkolnym, dietetyków oraz osoby pracujące w gastronomii.

Program prezentuje się następująco:

  • 9.45 - 10.00 – Rejestracja uczestników
  • 10.00 - 10.10 – Otwarcie konferencji – Andrzej Kotala, Prezydent Miasta Chorzów
  • 10.10 - 10.40 – Epidemiologia oraz profilaktyka zakażeń WZW typu A - Marzena Darmochwał, asystent NS EP, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chorzowie
  • 10.40 - 11.10 – Stan odżywienia dzieci w wieku przedszkolnym – Michał Zwierzchowski, dietetyk kliniczny
  • 11.10 - 11.20 – Dyskusja
  • 11.20 - 11.40 – Przerwa kawowa
  • 11.40 - 12.10 – Wyzwania w żywieniu dziecka ze spektrum autyzmu – Anna Wieczorowska, dietetyk kliniczny
  • 12.10 - 12.40 – Zasady układania i bilansowania jadłospisów przedszkolnych – Michał Zwierzchowski, dietetyk kliniczny 
  • 12.40 – 13.00 – Dyskusja. Zakończenie konferencji oraz rozdanie certyfikatów


Dzień później, 13.12, przedszkolaki nauczą się prawidłowych nawyków żywieniowych. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już w pierwszych latach życia to kwestia niezwykle istotna, która może w przyszłości oszczędzić wielu problemów zdrowotnych. Jak dotrzeć z takim przekazem do głównych zainteresowanych, czyli dzieci? Najprościej i najskuteczniej – przez zabawę. 

Co jeść i jak, a czego unikać. To raczej nie są tematy, które zainteresowałyby przeciętnego przedszkolaka – opowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej.  - Dlatego te kwestie postaramy się przedstawić dzieciakom w sposób możliwie najbardziej przystępny: przez zabawy, wierszyki, piosenki czy konkursy… 

Spotkanie poświęcone prawidłowym nawykom żywieniowym wśród dzieci w wieku przedszkolnym odbędzie się w środę, 13 grudnia, w godzinach 9:30-11:00 w Chorzowskim  Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.