Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Przetarg na Rynek w Chorzowie rozstrzygnięty

  • Dodano: 2017-11-06 08:15, aktualizacja: 2017-11-06 08:13

W Chorzowie rozstrzygnięto przetarg na rewitalizację Rynku. Wykonawcą prac budowlanych będzie konsorcjum firm: PB JAEKEL-BUD-TECH  i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych MPRD. Koszt przeprowadzenia inwestycji to prawie 22,5 mln zł.

Harmonogram robót zostanie ustalony zaraz po podpisaniu umowy. Chcielibyśmy zacząć prace jeszcze w tym roku, ale jak wiadomo dużo zależy od pogody. Planowany termin zakończenia przebudowy to drugi kwartał 2019 roku – zapewnia Prezydent Andrzej Kotala.

Koncepcja przebudowy zakłada m.in. powstanie pod estakadą przeszklonych pawilonów dla gastronomii, usług czy instytucji miejskich. Między centrum przesiadkowym, a Urzędem Miasta pojawi się także dużo zieleni, nie zabraknie fontanny i miejsc do odpoczynku.

Obecnie chorzowski Rynek jest miejscem, przez które mieszkańcy tylko przechodzą – idąc np. na tramwaj czy na ul. Wolności. Jednym z najważniejszych założeń inwestycji jest nakłonienie przechodniów do zatrzymania się. Zachęcić do spędzania czasu na Rynku mają nie tylko pawilony usługowe czy kawiarnie, ale przede wszystkim duża ilość zieleni. I nie chodzi tu tylko o kwiaty czy krzewy, ale również o drzewa owocowe – przekonuje Prezydent Kotala.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Iza

    Super, cieszę się bardzo, że Rynek w końcu odzyska blask Ale czy wszystko teraz musi być zalewane betonem, musi być takie super nowoczesne, projekt bardzo podobny do tego co powstało w Katowicach(plac defiladowy z 5 mikro drzewkami), moim zdaniem lepszym pomysłem byłoby nawiązanie do tego co możemy oglądać na starych pocztówkach z Chorzowa, dużo zieleni, klasyczna fontanna kaskadowa, stylowe latarnie

  • Mila pani

    Gdzie nasze skwery zielani.fe nieładne .

  • nie lubi

    Z wizualizacji wynika, że zieleni będzie wręcz jak na lekarstwo ;((( Zielony człowiek się i tak robi, ale od tego hałasu nad głową...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.