Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

"Pse Pani, a co to jest ZUS?"

  • Dodano: 2016-09-27 07:45, aktualizacja: 2016-09-27 08:19

„Pse Pani, a co to jest ZUS?” – Oddział ZUS w Chorzowie na Harcerskiej ZHP Imprezie Plenerowej Śląskiej Chorągwi - wrzesień 2016.

To pytanie, zadane przez małego zucha, który wraz ze swym zastępem „Dzielne liski” wręcz zakorkował nasz namiot, tak naprawdę rozpoczęło nasz udział w Harcerskiej Imprezie Plenerowej ZHP. Tegoroczna inicjatywa integrująca harcerki i harcerzy Chorągwi Śląskiej odbywała się w dniach 24-25 września br.  pod hasłem „lokalnie-globalnie”. Celem imprezy było zwrócenie uwagi na znaczenie codziennej pracy harcerzy, stąd aspekt lokalny, jak i globalne postrzeganie organizacji w przestrzeni społecznej. Impreza jak co roku odbywała się na terenie Ośrodka Harcerskiego w Parku Śląskim. W tegorocznym spotkaniu integrującym to środowisko gościło blisko 1000 harcerzy i zuchów, którzy przybyli do Chorzowa z wszystkich zakątków województwa śląskiego.


Oddział ZUS w Chorzowie już po raz trzeci aktywnie w niej uczestniczył - otrzymał  nawet miano „Partnera Przedsięwzięcia”. Przygotowaliśmy bogaty program gier, zabaw wprowadzający uczestników w tajniki wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Rozpiętość wiekowa uczestników (od 6 do 17 lat) pobudziła naszą kreatywności. Stworzyliśmy krzyżówki, rebusy o różnym stopniu trudności. Dla młodszych dzieci przygotowaliśmy bajki, których zakończenie same miały dopowiedzieć, dopisać lub domalować, wedle swojego uznania. Starsze dzieci chętnie rozwiązywały elektroniczny „Quiz o ubezpieczeniach”, wyświetlany na ekranie komputera, wybierając jeden z sześciu zestawów specjalnie przygotowanych pytań. Nagrodę za pozytywnie rozwiązany „Quiz” stanowił  imienny dyplom.  Uczestnicy zabawy z ZUS-em chętnie też eliminowali pojęcia nie związane z ubezpieczeniami społecznymi, rozwiązując poprawnie przygotowane „rozsypanki”. O 15.00 rozlosowaliśmy nagrody wśród wszystkich tych, którzy brali udział w naszych zabawach.


Uśmiech, podziękowania  płynące zarówno ze strony zuchów, harcerzy jak i ich druhów, druhen to dla Nas najlepsza nagroda za przygotowanie naszego udziału w tym przedsięwzięciu.  I takie poczucie, że dołożyliśmy kolejną cegiełkę do programu szerzenia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród młodych ludzi, wpisując się tym samym w realizację „Strategii działania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na lata 2016-2020.”


-„A pse Pani a co to jest ZUS?
-„A zaraz ci wytłumaczę”….
Czuwaj do przyszłego roku !

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.