Wiadomości z Chorzowa

PZPN wydał zgodę na grę Ruchu na stadionie Piasta. Ruszyła sprzedaż biletów na mecz

 • Dodano: 2023-02-02 11:30

PZPN oficjalnie wydał zgodę na grę Ruchu Chorzów na stadionie Piasta Gliwice. Koszt wynajmu obiektu pokryje UM Chorzów. Ruszyła sprzedaż biletów na mecz z Chrobrym Głogów, a klub powiadomił o sposobie rozłożenia miejsc dla karnetowiczów.

Władze PZPN oficjalnie wydały zgodę na organizację rozgrywek piłkarskich z udziałem Ruchu Chorzów na stadionie Piasta Gliwice. Z powodu zamknięcia stadionu na Cichej na czas rundy wiosennej konieczne stało się zastępczego obiektu dla Niebieskich.

Powód dla wszystkich jest już jasny – po demontażu jednej z wież oświetleniowych, która uległa awarii MORiS Chorzów zdecydował się na rozbiórkę pozostałych „świeczek”. Na stadionie Ruchu ma pojawić się nowoczesne oświetlenie zgodnie z wymogami Ekstraklasy. Projekt i postępowanie przetargowe potrwają jednak miesiące i wszystko wskazuje na to, że piłkarze nie wejdą na macierzyste boisko do początku przyszłego sezonu.

Zamknięcie stadionu i konieczność wycięcia jednego z masztów oświetleniowych spadło na nas jak grom z jasnego nieba. Szybko jednak musieliśmy się otrząsnąć i szukać obiektu zastępczego dla naszego zespołu. Podobnie jak 9 lat temu, pomocną dłoń wyciągnęły do nas Gliwice i klub Piast. Jesteśmy wdzięczni za chęć pomocy i życzliwość w tak trudnej dla nas sytuacji. Nasza drużyna będzie miała w Gliwicach dobre warunki do rozgrywania spotkań, a kibice do ich oglądania. Oczywiście chcemy jak najszybciej wrócić na Cichą, bo wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Nasza droga nie jest łatwa, ale razem jesteśmy w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu - mówi Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów, którego wypowiedź przytacza portal Niebiescy.pl

PZPN wydał zgodę. Mecze Ruchu Chorzów na stadionie Piasta Gliwice

Umowa z Piastem Gliwice została podpisana w zeszły piątek 27 stycznia 2023 r., jednak do faktycznego przeprowadzenia rozgrywek potrzebna była zgoda Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, która ujrzała światło dzienne 31 stycznia. Co istotne, na Chorzów nałożono nadzór infrastrukturalny przez konieczność monitorowania prac związanych z modernizacją oświetlenia na stadionie przy ul. Cichej.

Umowa z gliwickim klubem jest ważna do końca czerwca 2023, a koszty poddzierżawy Stadionu Miejskiego w Gliwicach weźmie na siebie – zgodnie ze złożoną deklaracją – Miasto Chorzów. Ma być to 110 tysięcy za mecz, czyli łącznie 1,1 mln złotych.

Pomoc między klubami w moim odczuciu jest czymś naturalnym i w wielu innych sytuacjach także powinniśmy się wspierać, dlatego też między innymi z tego powodu podjęliśmy decyzję o zawiązaniu współpracy. To duże wyzwanie dla obu Klubów ale jestem pewien, że wspólnymi siłami jemu podołamy. Zawarta umowa, prócz faktu dzierżawy stadionu w dni meczowe przewiduje współpracę organizacyjną na wielu płaszczyznach z tym związanych - dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Ruch Chorzów ruszył ze sprzedażą wejściówek na mecz z Chrobrym Głogów

Po dopełnieniu formalności możliwe stało się uruchomienie sprzedaży biletów na zaplanowany 11 lutego mecz Niebieskich z Chrobrym Głogów, którym piłkarze Ruchu Chorzów otwierają rundę wiosenną. Pierwszy gwizdek inauguracyjnego starcia zaplanowano na godz. 17.30, a klub przewrotnie nazwał zbliżający się wielkimi krokami mecz „Grą wartą świeczki”.

Pula miejscówek została podzielona między karnetowiczów i bilety w wolnej sprzedaży. Dla posiadaczy karnetów na domowe mecze Ruchu zarezerwowane zostały miejsca na stadionie w Gliwicach według poniższego schematu.

 • Karnetowicze z Trybuny na Cichej zostaną przypisani w Gliwicach do sektorów A i B
 • z sektora nr 1 do G i H
 • z sektora nr 5 do J
 • z sektora nr 6 do J i K
 • z sektora nr 7 do K i L
 • z sektora nr 8 do L
 • z sektora nr 9 do L i M
 • z sektora nr 10 do M i N

Dla kibiców niepełnosprawnych przygotowane zostaną miejsca w sektorze C. Karnetowicze będą mogli sprawdzić konkretny numer przypisanego miejsca, logując się do swojego konta w systemie internetowym.

W sprzedaży znalazły się też wejściówki w sektorach C, D, O, P, R, S, T i U, a także - w odpowiedzi na liczne pytania kibiców - w sektorze I.Sprzedaż wolnych miejsc w sektorze G zostanie uruchomiona po zakończeniu procesu przypisywania karnetowiczom miejsc w sektorach – informuje Ruch Chorzów.

Jak wyglądają ceny biletów na mecz z Chrobrym?

 • Sektory I, O, P, R, S – 25 zł normalny/20 zł ulgowy/10 zł szkolny
 • Sektory C, D, T, U - 30 zł normalny/25 zł ulgowy/15 zł szkolny
 • Sektory A i B - 60 zł normalny/40 zł ulgowy/30 zł szkolny

ULGOWY obowiązuje uczniów i studentów w wieku od 15 do 26 lat z ważną legitymacją, a także kobiety, seniorów powyżej 65. roku życia i osoby niepełnosprawni. SZKOLNY dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

Dodatkowo, klub postanowił uruchomić specjalną promocję biletową. W ramach zakupu pięciu wejściówek na spotkanie z Chrobrym podczas jednej transakcji, najtańszą z nich kosztuje symboliczną złotówkę. To dobre rozwiązanie dla rodziny czy grupy znajomych, którzy wspólnie wybiorą się na mecz.

Bilety można nabyć w Strefie Kibiców przy Cichej, w sklepie „eRka” na ul. Jagiellońskiej 3, a także poprzez internetowy system sprzedaży.

Komentarze (1)    dodaj »

 • Ujek Fredi

  co za gańba grać u goroli a ślonski pod łoknym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również