Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Radni z Chorzowa zagłosowali "za" Ziętkiem

  • Dodano: 2017-09-04 08:15, aktualizacja: 2017-09-04 08:29

„Radni Rady Miasta Chorzów popierają stanowisko mieszkańców dotyczące utrzymania dotychczasowej nazwy głównej promenady w Parku Śląskim. Badania opinii przeprowadzone przez Urząd Miasta i Park Śląski jednoznacznie wskazują, że użytkownicy parku chcą, aby wspomniana droga nadal nosiła imię gen. Jerzego Ziętka” –  to fragment uchwały, którą przyjęli dzisiaj chorzowscy radni.

Po burzliwej dyskusji „za” uhonorowaniem pamięci o twórcy parku zagłosowało 17 radnych (PO, Wspólny Chorzów, RAŚ), przeciw było 4 (PiS), a jeden radny wstrzymał się od głosu (niezrzeszony). Zanim uchwała trafiła na sesję, Urząd Miasta uruchomił sondaż elektroniczny w ramach którego ankietowani odpowiadali na pytanie: „Czy główna promenada Parku Śląskiego w Chorzowie nadal powinna nosić imię jego twórcy - gen. Jerzego Ziętka. Za pośrednictwem mediów społecznościowych i portalu współdecydujemy.pl swoją opinię w tej sprawie wyraziło ponad 4 tysiące osób. 96,08% ankietowanych wskazało odpowiedź: „Tak, promenada powinna nosić nazwę gen. Jerzego Ziętka”. Przeciw zagłosowało 2,97%, a opcję „nie mam zdania” zaznaczyło 0,95% ankietowanych. Analogiczne badania w formie papierowej przeprowadził także Park Śląski. Do 29 sierpnia wzięły w nich udział 384 osoby. Za utrzymaniem dotychczasowej nazwy opowiedziało się 97,14% głosujących, przeciw 0,52%, a odpowiedź nie mam zdanie wybrało 2,34%.

Uchwała intencyjna podjęta przez radnych to odpowiedź na ustawę dekomunizacyjną oraz na stanowisko Instytutu Pamięci Narodowej dotyczące Jerzego Ziętka. Zgodnie z ich zapisami, samorządy mają czas do 2 września na usunięcie nazwiska generała z przestrzeni publicznej.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • sławek

    Co złego zrobił Ziętek? Poczytajcie sobie jak walczył z kościołem, jak wygnał biskupów...

  • jo

    jednoznacznie można się zorientować że pis jest przeciwko obywatelom. jak w stolicy tak i w chorzowie. oni chyba jakieś dragi biorą albo mózgi mają zlasowane przez pierwszego sekretarza

  • Adaś z Chorzowa

    Brawo tak trzymać! Co złego i komu zrobił Ziętek! A te Chorzowskie PISiory to mają poryte berety!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.