Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Remonty dróg w Chorzowie

  • Dodano: 2016-02-25 09:00
Już wkrótce rozpoczną się remonty dróg w Chorzowie. Ulice Leśna, Piekarska, Siemianowicka oraz Wolności i Rynek zyskają nowy wygląd. 
 
W kwietniu rozpocznie się trzeci i zarazem ostatni etap przebudowy ul. Leśnej i jej okolic. Remont potrwa do sierpnia 2016 roku i obejmie ul. Piekarską wraz ze znajdującym się na niej rondem.
 
Na początku maja ruszy remont ul. Siemianowickiej. Prace obejmować będą położenie nowej jezdni ze wzmocnieniem, remont chodników, przebudowę zatok autobusowych i skrzyżowań, dwa nowe ronda oraz modernizację oświetlenia. Remont przeprowadzony zostanie na 2 km drogi na odcinku od ul. Karolinki do granicy z Katowicami. Zgodnie z planem przebudowa potrwa do końca października. Na czas prowadzonych prac zmieniona zostanie organizacja ruchu. Koszt przebudowy to 6,5 mln zł. Prawie połowa inwestycji zostanie pokryta z dotacji z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa – miasto otrzymało na ten cel 3 mln zł.
 
Do końca tego roku potrwają także prace remontowe związane z przebudową Rynku oaz ciągiem ul. Wolności.
 
W okolicach trzeciego kwartału 2016 roku remont czeka ulicę 17go Sierpnia, zaś za Castoramą, od strony ulicy Gałeczki , powstanie ciąg pieszo-rowerowy.
 

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Kacper

    Czy będą wyciągnięte tory na ul. Kościuszki od powstającego rada z Moniuszki do świateł?

  • Adam

    Dlaczego na ulicy Wolności tak dlugo nic sie nie dzieje! Wszystko rozkopane a nie widać ani 1 robotnika...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.