Wiadomości z Chorzowa

Rewitalizacja Parku Śląskiego jednym z tematów podczas 4 Design Days

  • Dodano: 2020-02-17 08:15, aktualizacja: 2020-02-17 07:15

Rewitalizacja Parku Śląskiego zaistniała podczas 4 Design Days.

Prezes Tomasz Papaj wziął bowiem udział w jednym z paneli podczas szóstej edycji, która od czwartku do niedzieli odbywa się w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

4 Design Days to największe w tej części Europy międzynarodowe wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. W ciągu czterech dni – od 6 do 9 lutego – odbywa się kilkadziesiąt spotkań, paneli, dyskusji i warsztatów z udziałem ponad 10 tys. przedstawicieli branży i ponad 25 tys. odwiedzających. 4DD to również ponad 300 producentów, projektantów, dostawców produktów i usług oraz wystawcy na targach niezależnego designu pod nazwą Design 4you.

W MCK odbyła się prezentacja i dyskusja na temat „Twoje miasto zmian”

Wśród panelistów był m.in. prezes Tomasz Papaj, który mówił o realizacji programu modernizacji Parku Śląskiego.

Uczestnicy rozmawiali m.in. o roli, jaką pełnią określone przestrzenie publiczne. Mówili zarówno o nowych osiedlach, teatrach, muzeach, ale również właśnie o parkach i skwerach. Słuchacze mogli się dowiedzieć, co buduje się w śląskich miastach i co myślą o tych inwestycjach mieszkańcy. Po każdym z wystąpień następowały pytania z sali.

Oskar Grąbczewski, architekt, właściciel, OVO Grąbczewscy Architekci mówił o TBS-ie na katowickiej ulicy Mariackiej, natomiast Przemo Łukasik, współwłaściciel, Medusa Group – o koncepcji KTW2 i Pierwszego osiedla również w Katowicach.

Prezes Papaj wymienił najważniejsze inwestycje, jakie wkrótce będą realizowane w przestrzeni Parku Śląskiego. Wspomniał m.in. o odbudowie kąpieliska Fala, remoncie Hali Wystaw „Kapelusz”, rewitalizacji kanału regatowego oraz odtworzeniu kolejnych odcinków kolei linowej "Elka".

Przed nami wiele wyzwań, które już wkrótce znajdą swoje odzwierciedlenie w przestrzeni. Dzieje się to w momencie szczególnym, bo Park kończy w tym roku 70 lat – zaznaczył prezes Papaj. – To ważne miejsce na mapie województwa. Ono w sposób absolutnie szczególny jest dedykowane ludziom. Ma na swoim terenie wiele symboli, które - również z uwagi na wspaniałych architektów, którzy je tworzyli – są tematem wielu dyskusji i zastanowienia, na ile park powinien zostać na nowo zdefiniowany, a na ile ta definicja, która została już przyjęta, powinna pozostać – podkreślał podczas wystąpienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.