Wiadomości z Chorzowa

Rowerowe kino

  • Dodano: 2014-03-19 14:45

Chorzowscy uczniowie nakręcą film... energią z rowerów. 27 marca młodzież pedałując na specjalnych rowerach podpiętych do akumulatorów, wytwarzać będzie prąd napędzający komputer i rzutnik sali kinowej.


"Zielone kino" to tylko jedna z atrakcji ekologicznych warsztatów, które odbędą się przy Sali Gimnastycznej Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu, przy ul. Odległej 5 w Chorzowie. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów odwiedzą także Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej. Pod tą nazwą kryje się samochód, którego wnętrze zasilane jest energią słoneczną i energią wiatru. Dzięki modułom fotowoltaicznym i wiatrakom zamontowanym na dachu, w środku pojazdu działa rozbudowana stacja komputerowa. Wizyta w ekologicznym samochodzie to nie tylko możliwość obserwacji siły odnawialnych źródeł energii.

Na młodzież czekać będzie także gra komputerowa, z której uczestnicy dowiedzą się jak dbać o środowisko naturalne. To już druga edycja ekologicznych warsztatów w Chorzowie. W zeszłym roku w zajęciach organizowanych przez Fundację Ekologiczną "Arka" wzięło udział ponad 250 uczniów chorzowskich szkół.

Dzięki współpracy lokalnych środowisk, prowadzone są działania informacyjne, edukacyjne, artystyczne, a przede wszystkim ekologiczne, które uświadamiają mieszkańcom regionu ogrom zmian środowiskowych na Śląsku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również