Wiadomości z Chorzowa

Ruch i Górnik ukarane za wydarzenia na Derbach Śląska

  • Dodano: 2024-04-12 18:15

Potwierdziły się doniesienia o tym, że Komisja Ligi nałożyła kary po głośnym spotkaniu na Stadionie Śląskim. Kibice również poniosą konsekwencje. 

Stadion Śląski zniszczony po 123 Derbach Śląska

Poderbowa wrzawa i emocje jeszcze nie ucichły. Piłkarskie święto kibiców Trójkolorowych i Niebieskich przyćmiły akty dewastacji, do jakich doszło na terenie Stadionu Śląskiego. Zniszczenia w Kotle Czarownic sięgają kwoty ponad miliona złotych.

Wiemy natomiast, że pierwsze kary zostały właśnie przyznane i sięgnęły obu klubów. Jak podaje Dziennik Zachodni, Górnik Zabrze został ukarany grzywną w wysokości 70 tysięcy złotych, a Ruch kwotą 50 tysięcy. 

Ponadto kibice Górnika otrzymali zakaz wyjazdów na mecze do końca sezonu i na jeden mecz z Ruchem. Kibice Niebieskich nie pojadą zaś na najbliższy mecz z odwiecznym rywalem Ruchu. 

Powodem są nie tylko zniszczenia dokonane przez “sympatyków” obu drużyn (zwłaszcza te, o które posądzani są fani Górnika), ale też wykorzystanie przez kibiców materiałów pirotechnicznych na trybunach. Kibice Ruchu starli się także ze służbami porządkowymi. 

Ruch Chorzów otrzymał wycenę szkód. Komunikat klubu

Ruch Chorzów poinformował wczoraj, że otrzymał już wycenę szkód, a jakie dostały dokonane w czasie Derbów. 

Ruch Chorzów SA informuje, że otrzymał od Wojewódzkiej Samorządowej Jednostki Budżetowej „Stadion Śląski” w Chorzowie zawiadomienie o ustaleniu wyceny oraz zakresu szkód dokonanych na obiekcie podczas meczu PKO BP Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze. Wycena naprawy szkód została ustalona na kwotę 1 mln 113 tys. 520 zł brutto, a finalnie określi ją procedura przetargowa - czytamy w komunikacie na stronie www.ksruch.com.

Ruch deklaruje, że szkody zostaną pokryte z klubowej kasy, ale Niebiescy mają zamiar ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów ze strony Górnika Zabrze. 

Szkody w pierwszej kolejności zostaną pokryte ze środków Ruchu Chorzów SA, co wynika z umowy wynajmu „Stadionu Śląskiego” w Chorzowie. Informujemy, iż po rozstrzygnięciu procedury przetargowej, znając dokładną kwotę, zgodnie z obowiązującymi przepisami zwrócimy się o niezwłoczny zwrot poniesionych kosztów do Górnika Zabrze SA. Górnik Zabrze SA autoryzował przyjazd zorganizowanej grupy swoich kibiców na mecz na Stadionie Śląskim, podczas którego dokonano zniszczeń w sektorze gości. Wyrażamy nadzieję i oczekujemy na sprawne zamknięcie tej sprawy, która finalnie pozwoli otworzyć ponownie sektor gości i wykorzystywać pełen potencjał Stadionu Śląskiego.

Górnik Zabrze nie wydał jeszcze komunikatu w tej sprawie. 
 

Komentarze (1)    dodaj »

  • 5: zero w Szczecinie

    Mam prośbę, czy jest ktoś wstanie podać łączną ilość kar nałożonych na Ruch w obecnych sezonie Ekstraklasy oraz źródło gdzie takie dane można znaleźć. Pytam z prostego powodu, jak każdy mieszkaniec Chorzowa sponsoruje klub, czy tego chcę czy nie. Teraz po wprowadzeniu klubu do polityki wyniki sportowe nie będą ważne, bo pieniądze popłyną szerokim strumieniem!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również