Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Rusza I etap remontu ul. Katowickiej

  • Dodano: 2017-08-08 07:15, aktualizacja: 2017-08-08 07:21

9.08 (środa) w godzinach porannych rozpocznie się remont jezdni ulicy Katowickiej. Pierwszy etap prac obejmować będzie pasy ruchu w kierunku Katowic na odcinku od rejonu posesji nr 187 (budynek naprzeciw stacji paliw Orlen) do skrzyżowania z ul. 3 Maja.

Ruch pojazdów odbywać się będzie dwukierunkowo pozostałymi dwoma pasami ruchu.

Mając na względzie zakres prowadzonych prac oraz konieczność utrzymania optymalnej przepustowości pojazdów w ciągu ul. Katowickiej, wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

1.    ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ulicy Katowickiej (jadąc z kierunku Bytomia) w kierunku ul. Nowej. Dla potrzeb obsługi tej relacji wyznaczony zostanie objazd prowadzony ulicami: Niedurnego - Łagiewnicką - Krzyżową,

2.    ograniczona zostanie możliwość skrętu w prawo z ulicy Katowickiej (jadąc z kierunku Bytomia) w kierunku ul. 3 Maja. Dla potrzeb obsługi tej relacji wyznaczony zostanie objazd prowadzony ulicami: Katowicką - Krakusa - Floriańską,

3.    ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ulicy Katowickiej (jadąc z kierunku Katowic) w kierunku ul. Krzyżowej. Dla potrzeb obsługi tej relacji wyznaczony zostanie objazd prowadzony ulicami: Nową - Kruszcową - Stabika oraz 3-go Maja - Janasa - Mariańską - Łagiewnicką - Krzyżową.

Wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych. Więcej informacji na stronie KZK GOP:
http://www.kzkgop.com.pl/news/p-1-chorzow-tymczasowa-organizacja-ruchu-na-ul-katowickiej4653.html

Zakończenie tego etapu prac planuje się w przyszłym tygodniu, a remont całej ul. Katwickiej planowo potrwa do 15 września.

Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w rejonie miejsca prowadzonych robót oraz na trasie wyznaczonego objazdu.

Mapa aktualnych utrudnień w ruchu w rejonie ulicy Katowickiej:
https://www.waze.com/pl/livemap?zoom=15&;lat=50.3079&lon=18.94983

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • pan andżej

    To jest chore, tyle remontów w tym samym czasie. Niedługo nie będzie się dało przez Chorzów przedostać samochodem.Kto to planuje te remonty? Powrót z pracy to ponad godzina stania w korkach.Strata czasu i pieniędzy. Dobrze, że jeżdżę na rowerze i nie muszę stać w tych korkach.

  • A.

    Panie Andżeju, żeby Pan z tego narzekania pany nie dostał.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.