Wiadomości z Chorzowa

Rusza rewitalizacja skweru przy Floriańskiej i Filarowej

  • Dodano: 2017-07-15 19:00, aktualizacja: 2017-07-15 23:27

Zwycięski projekt III. edycji Budżetu Obywatelskiego nareszcie doczekał się wykonawcy. Firma budowlana ma 3 miesiące na wykonanie prac rewitalizacyjnych.

Jak czytamy na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego:

Ponieważ kilka przetargów musiało zostać unieważnionych z powodu ofert przewyższających budżet inwestycji, podczas czerwcowej Sesji Rady Miasta radni podjęli decyzję o zwiększeniu puli pieniędzy na rewitalizację skweru. Lada dzień podpisana zostanie umowa na wykonanie inwestycji z firmą PRO-MB Michał Bil z Chorzowa. Po przekazaniu placu budowy wykonawca musi zakończyć inwestycję w ciągu 12 tygodni.

Pomysł uatrakcyjnienia skweru znajdującego się na rogu Floriańskiej i Filarowej zwyciężył w głosowaniu projektów lokalnych (dzielnica Chorzów II) w III. edycji Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na niego 1483 chorzowian. Trzeba było jednak trzech przetargów, by znaleźć wykonawcę inwestycji. 7 lipca udało się podpisać umowę z chorzowską firmą PRO-MB, która ma 12 tygodni na planowe ukończenie rewitalizacji tego terenu.

Rewitalizacja obejmuje remont alejek, modernizację placu zabaw, budowę wybiegu dla psów oraz naprawę oświetlenia.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • emeryt

    poprawa skweru zakończona.niestety jest bardzo dużo niedoróbek.1] na wybiegu dla psów brak oświetlenia.2] nikt nie pomyślał o osobach starszych wiekiem i nie zainstalował ani jednej ławki na wybiegu dla psów.3]kto nakazał zrobić na tym wybiegu ścieżkę z ziemi-błota w czasie deszczu.4]dlaczego nie zamontowano przy wejściach na wybieg koszy na odchody gdzie je wrzucać-biegać 100-150 metrów do najbliższego kosza.architekt tego obiektu się nie popisał - można to jeszcze naprawić.zachęcam do tego urząd miasta który wynajął wykonawcę oraz architekta tego obiektu.

  • Ja

    To chyba zdanie wszystkuch rodzicow.

  • Eo

    I będzie miała miejsce latem, kiedy skwer jest najbardziej potrzebny. Skoro inwestycja jest tak bardzo spóźniona, to można chyba poczekać jeszcze półtora miesiąca.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.