Wiadomości z Chorzowa

Schronisko zaprasza na spacery z psiakami

 • Dodano: 2017-07-14 18:00

Dyrekcja chorzowskiego schroniska zaprasza w weekend na kolejne Dni Otwarte. W sobotę i niedzielę będzie można zabrać psiaki na spacer i sfinalizować adopcję.

Lipcowe Dni Otwarte zostały zorganizowane przez kierownictwo chorzowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Choć miejski schron to jedna z najlepiej funkcjonujących placówek w województwie to psiaki liczą na chwilę uwagi, pogłaskanie, spacer, a przede wszystkim „kolana własnego człowieka”.

Właśnie to przyświecało idei organizacji Dni Otwartych w trakcie weekendu, gdyż wtedy jest najlepszy czas na prezentację czekających na adopcję zwierząt ich potencjalnym właścicielom.

Zainteresowanie Dniami Otwartymi i odwiedzinami zwierząt jest ogromne. Mentalność ludzi się zmieniła. To, co najpiękniejsze w tej akcji to resocjalizacja zwierząt, umożliwienie im kontaktu z człowiekiem. Pies jest zwierzęciem stworzonym przez człowieka i każdy powinien mieć swój dom, swojego pana, który da mu ciepłe schronienie i miłość - tłumaczy prezes chorzowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Stanisława Psonka.

Pracownicy chorzowskiego TOZ-u apelują do potencjalnych darczyńców o prezenty w postaci mokrej i suchej karmy dobrej jakości. Stawką jest w tym przypadku zdrowie psiaków:

Dążymy do tego, aby nasze zwierzęta miały zapewnione jak najlepsze żywienie, co przekłada się na ich stan zdrowia. Jakość pokarmu ma ogromne znaczenie dla poprawy stanu zdrowia naszych podopiecznych – przekazuje prezes Psonka.

Komentarze (1)    dodaj »

 • Obywatelka ! i nie tylko

  Większej bzdury nie słyszałam żeby w lipcu zwierzaki potrzebowały kolan i przytulnie a reszta miesięcy już nie!?

  • Obywatelka ! i nie tylko
   2019-01-14 01:24
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.