Wiadomości z Chorzowa

Silesia Marathon 2022 wystartuje 2 października spod Stadionu Śląskiego! Ruszyły zapisy

  • Dodano: 2022-01-14 10:30

Poznaliśmy oficjalną datę Silesia Marathon 2022. Bieg ruszy 2 października spod bram Stadionu Śląskiego. Będą to trzy dystanse – maraton, półmaraton i bieg ultra na 50 km. Ruszyły zapisy na wydarzenie!

Silesia Marathon na stałe wpisał się w kalendarz biegowy województwa śląskiego i należy do najważniejszych imprez biegowych w kraju. Bieg od wielu lat ściąga na Górny Śląsk tysiące biegaczy czekających na niesamowite sportowe wrażenia. Od lat trasa biegu prowadzi przez najpiękniejsze miejsca województwa na terenie czterech miast – Katowic, Siemianowic Śląskich, Mysłowic i Chorzowa.

Dobra organizacja biegu, masa kibiców i meta na wyjątkowym Stadionie Śląskim - to właśnie przyciąga pasjonatów biegania praktycznie z całej Polski.

Ruszyły zapisy na Silesia Marathon 2022. Bieg 2 października!

Styczeń to świetna okazja do wyznaczania sobie nowych celów i tworzenia planów na cały rok - także tych sportowych. Dla wszystkich tych, którym marzy się stanięcie na mecie Silesia Marathon, mamy świetną wiadomość! Zapisy na tegoroczną edycję właśnie się rozpoczęły! – informuje Dorota Spaczyńska-Kaim z Fundacji Silesia Pro Active, organizatora biegu.

Silesia Marathon – jak co roku –  wystartuje spod bram Stadionu Śląskiego. W tym roku będzie to 2 października. W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną biegi na trzech dystansach: maratonu, półmaratonu i 50-kilometrowego ultramaratonu.

Właśnie ruszyła rejestracja dla biegaczy na każdy z dystansów. Przy starcie zapisów zainteresowani mogą skorzystać z promocyjnej opłaty startowej. Po 28 lutego trzeba będzie zapłacić więcej, więc warto się pospieszyć.

Bieg Silesia Marathon to również Silesia Minimarathon o puchar Radia RMF FM, który będzie miał miejsce dzień wcześniej, w sobotę 1 października o godzinie 11.00.

Fundacja Silesia ProActive uruchomiła specjalną platformę do zapisów na bieg [LINK]. Szczegółowe informacje, w tym trasa biegów na wszystkich dystansach są dostępne na stronie Silesia Marathonu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.