Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Skąd się wzięły śnięte ryby w Parku Śląskim?

  • Dodano: 2017-09-14 17:00, aktualizacja: 2017-10-02 21:47

Na początku września do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wpłynęło zgłoszenie o unoszących się na powierzchni Stawu Hutnik martwych rybach. O zdarzeniu powiadomione zostały służby, w tym Powiatowy Inspektorat Weterynarii i Sanepid.

Informacja o martwych rybach znajdujących się w Stawie Hutnik od strony Alei Klonowej pojawiła się 3 września w raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, które otrzymało zgłoszenie w tej sprawie w niedzielny ranek.

My jako Park Śląski (wspólnie z wędkarzami, którzy formalnie opiekują się rybami w stawie Hutnik) powiadomiliśmy odpowiednie służby (wydziały UM Chorzów - środowiska i zarządzania kryzysowego). To upoważnieni przedstawiciele urzędu pobrali próbki do analizy. Czekamy na wyniki - przekazuje Łukasz Buszman, rzecznik Parku Śląskiego.

Staw Hutnik służy przede wszystkim wędkarzom, a kilka lat temu doczekał się rewitalizacji wraz z uszczelnieniem dna i nową zielenią wodną. Jest jednym z kilku dużych zbiorników wodnych znajdujących się na terenie Parku Śląskiego.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.