Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Słowak wciąż najlepszy spośród chorzowskich szkół ponadpodstawowych

  • Dodano: 2019-01-10 17:00, aktualizacja: 2019-01-10 18:15

W opublikowanym dziś rankingu 500. najlepszych liceów i techników znalazły się cztery placówki z naszego miasta.

Nieodmiennie, najlepsze okazało się Uniwersyteckie I LO im. Juliusza Słowackiego – w rankingu krajowym zajęło 190. miejsce (Złota Szkoła). To jednak znaczący spadek z zajmowanej w 2018 roku 110. pozycji. W czwartej setce znalazło się także Publiczne Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. kard. prymasa Augusta Hlonda (383. miejsce, spadek ze 170 lokaty w ubiegłym roku). Awansowało za to III LO im. Stefana Batorego, znajdując się na 393 miejscu, wchodząc do rankingu spoza 500 w 2018 roku. Obie szkoły otrzymały Srebrne Tarcze. „Słowak” znalazł się także w Rankingu Maturalnym i zajął 188. miejsce (spadek ze 116. w 2018 roku).

334. miejsce zajmuje w Rankingu Techników Technikum Ekonomiczne w CKZiU, a poza 500. znalazło się Technikum Mechaniczno-Elektryczne w ZSTiO nr 3 i Technikum Gastronomiczne w ZSG-U.

W rankingu wojewódzkim 100 najlepszych liceów „Słowak” znalazł się na 22. miejscu, na 42. pozycji, a „oczko” niżej III LO im. Batorego. W Złotej Setce techników na 58. pozycji mamy Technikum Ekonomiczne w CKZiU.

Licea ogólnokształcące oceniane są za pomocą trzech kryteriów - sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i rezultatów z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystywane są dane ze źródeł zewnętrznych wobec poddanych ocenie szkół. Ich źródłem są protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych i dane Systemu Informacji Oświatowej. Kryteria oceny techników są niemal identyczne z metodologią stosowaną w przypadku liceów. Dodatkowy czynnik stanowią wyniki egzaminu zawodowego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.