Wiadomości z Chorzowa

Spotkania profilaktyczne z dzielnicowymi. O czym rozmawiano?

  • Dodano: 2024-06-14 09:30

Dzielnicowi z chorzowskiej „dwójki” w ramach działań profilaktycznych odwiedzili najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13. Wizytę złożyli także seniorom z domu pomocy „Nadzieja”. Choć tematy spotkań były różne, miały wspólny cel – poprawę bezpieczeństwa.

Spotkania z mieszkańcami 

W ramach działań prewencyjnych i edukacyjnych dzielnicowi regularnie spotykają się z mieszkańcami, aby rozmawiać na tematy związane z bezpieczeństwem. Tego typu wizyty mają na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale również budowanie zaufania pomiędzy Policją a mieszkańcami.

Bezpieczni na drogach

Pierwsze ze spotkań odbyło się w szkole podstawowej. Dzielnicowi omówili szereg ważnych tematów. Przede wszystkim skoncentrowali się na zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomnieli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię czy korzystać z sygnalizacji świetlnej. Oprócz zasad ruchu drogowego dzielnicowi poruszyli kwestie związane z kontaktami z obcymi osobami. Dzieci uczyły się, jak rozpoznawać sytuacje potencjalnie niebezpieczne i jak reagować, jeśli ktoś obcy próbuje nawiązać z nimi kontakt. Z uwagi na zbliżające się wakacje mundurowi przypomnieli o zasadach bezpiecznego wypoczynku, przypominając o numerach alarmowych i sposobie wzywania pomocy w potrzebie.

Oszustwa na wnuczka lub policjanta

Drugie spotkanie miało miejsce w domu pomocy. Głównym tematem rozmowy były oszustwa z wykorzystaniem legendy na wnuczka lub policjanta. Dzielnicowi szczegółowo wyjaśnili, jak rozpoznać takie oszustwo i jakie kroki podjąć, aby nie stać się ofiarą. Przedstawili różnorodne techniki oszustów oraz praktyczne wskazówki, jak się przed nimi bronić. Oprócz kwestii bezpieczeństwa, policjanci podczas spotkania z seniorami promowali ideę wzajemnego szacunku i wsparcia. Podkreślając, jak ważne jest, aby dbać o siebie nawzajem, zwłaszcza w trudnych sytuacjach.

Działania dzielnicowych są niezwykle ważne dla podnoszenia świadomości o zagrożeniach oraz poprawy bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Edukacja i rozwijanie świadomości są kluczowe dla rozpoznania i uniknięcia czyhających zagrożeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również