Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Spotkanie z seniorami

  • Dodano: 2016-03-18 08:30, aktualizacja: 2016-03-18 08:41
W ramach Miejskiego Programu Aktywizacji „ Aktywny Chorzów” policjant z komendy wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta spotkał się z seniorami. Głównym celem wizyty było przekazanie chorzowianom wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą je spotkać w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą „na wnuczka lub policjanta”.
 
 
W Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 odbyło się spotkanie z seniorami. Podczas wizyty policjant z wydziału prewencji- asp. Krzysztof Jurochnik omówił kategorie przestępstw, których ofiarami często padają osoby starsze tj: kradzieże, oszustwa, kradzieże kieszonkowe - a także dokładnie wyjaśnił, jak należy się zachować, aby nie zostać ofiarą fałszywych „wnuczków” oraz innych oszustów. Policjant opowiedział o sposobach działania przestępców, aby osoby starsze wiedziały, jak się przed nimi uchronić. W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Nieskradzione.pl nawiązał także do problemu związanego z kradzieżą tożsamości.
 
 
Spotkanie miało też na celu zaktywizowanie środowiska seniorów do współdziałania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w środowisku lokalnym.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.