Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Sprawcy pobicia w rękach policjantów

  • Dodano: 2017-03-22 07:45, aktualizacja: 2017-03-22 07:33

"Nie reagujesz akceptujesz" ta dewiza zapewne znana jest pracownikom OPS-u w Chorzowie. Nie byli oni obojętni gdy trzech bandytów zaatakowało i pobiło 57 letniego bezdomnego.

Do aspiranta Piotra Żureckiego z Zespołu Zwalczania Przestępczości Nieletnich zadzwoniła pracownica OPS-u i poinformowała, że na pobliskiej hałdzie trzech mężczyzn bije jakąś osobę. Niezwłocznie wraz ze st. post Joanną Pilch udał się we wskazane miejsce, w pobliżu którego znaleźli jedynie ofiarę oprawców. Po udzieleniu pierwszej pomocy, i przekazaniu go pod opiekę pogotowia, ruszyli w pościg za sprawcami. Szybko namierzyli pierwszego ze sprawców, a następnie po ustaleniu pozostałych wszelki informacje za pośrednictwem dyżurnego przekazali do wszystkich patroli w mieście. Na efekty nie trzeba było długo czekać Kilka godzin później pozostałych dwóch oprawców na jednej z ulic namierzyli i zatrzymali wywiadowcy z katowickich Oddziałów prewencji. Dalej już mężczyznami zajęli się kryminalni z chorzowskiej dwójki. Za pobicie każdemu z nim grozi trzyletni pobyt w więzieniu.

"Nie reagujesz - akceptujesz" to kampania mająca na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Chodzi głównie o takie przestępstwa jak: kradzieże, kradzieże z włamaniem, bójki i pobicia, rozboje. Wszystko po to, aby zwiększyć wrażliwość społeczną mieszkańców na różne przejawy przestępczości.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.