Wiadomości z Chorzowa

Stadion będzie ogrodzony

  • Dodano: 2011-07-12 07:30, aktualizacja: 2011-07-12 08:56

Przęsła z siatki stalowej wykonane w lekkiej technologii, pokryte od strony wewnętrznej blachą trapezową otoczą Stadion Śląski. Koncepcja takiego typu ogrodzenia uzyskała akceptację Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach.

Ogrodzenie Stadionu było elementem, który blokował nasze prace. Dlatego to bardzo dobra wiadomość, bo muszę przyznać - zabiegałem o to, by Stadion Śląski nie był otoczony murem. Oczywiście kwestie bezpieczeństwa są najważniejsze, ale zależało nam także na estetyce tego miejsca. Uważam, że rozwiązanie w postaci ogrodzenia będzie zdecydowane lepsze niż tradycyjny wysoki mur, który szpeciłby stadion i WPKiW - mówił Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego.

Nowe ogrodzenie spełnia najważniejsze zadanie - uniemożliwia kontakt wzrokowy i podawanie niebezpiecznych przedmiotów przez kibiców znajdujących się po obu jego stronach. Płot systemowy będzie długi na ok. 1140 metrów i wysoki na 3,5 m (do wys. 2,5 m - pełne ogrodzenie, bez kontaktu wizualnego), natomiast całe ogrodzenie wraz z bramami i pozostałymi częściami murowanymi wyniesie ok. 2 km.

W linii ogrodzenia wykonanych zostanie dziewięć  bram wejściowych wyposażonych w sześć podwójnych kołowrotów wysokich, dwie furty dla niepełnosprawnych i dwa pomieszczenia ochrony i depozytu. Pomiędzy bramami 3 i 4  znajdzie się policyjny punkt informacji i pomocy dla widzów. Ogrodzenie będzie oświetlone i monitorowane w systemie CCTV.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również