Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Stary ratusz dostanie nowe życie?

  • Dodano: 2016-02-28 18:15, aktualizacja: 2017-05-09 14:44

Kilka dni temu sieć obiegła wieść, że miasto pragnie przejąć obiekt, który od wielu lat domaga się remontu. Obecny właściciel nie prowadzi prac konserwatorskich, remontów, a sam budynek z roku na rok wygląda coraz gorzej. Nawet część nowego poszycia dachu wykonano ze środków miejskich, by ratować gmach.

Magistrat zaproponował wymianę. Przejęcie obiektu na własność miasta, w zamian za inny, mniej wymagający, m.in. część terenów przy ul. Metalowców. Czy transakcja dojdzie do skutku? Nie wiadomo… Sytuację opisywał niedawno jeden z dużych dzienników. Piszemy i my, by o sprawie zrobiło się głośno.

Czekamy niecierpliwie na rozwój wydarzeń. Jeden z najciekawszych chorzowskich zabytków jest w złym stanie technicznym i podjęcie szybkich oraz zdecydowanych kroków wydaje się dziś być konieczne. Kto wie, może koncepcja przedstawiona przez magistrat okaże się możliwa do realizacji?

A co Państwo sądzą na ten temat? Czekamy na Wasze komentarze!

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • JP

    Warunkiem odprzedaży zabytkowych obiektów winno być ich odremontowanie w wyznaczonym czasie pod okiem konserwatora zabytków. W przypadku niedotrzymania umowy przez kupującego obiekt winien zostać zwrócony z potrąceniem określonej kary.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.