Wiadomości z Chorzowa

Straż Miejska będzie w nowym miejscu

 • Dodano: 2016-01-15 08:45, aktualizacja: 2016-01-15 08:54
Trwa remont kamienicy przy ulicy Sobieskiego, gdzie wcześniej znajdował się komisariat Policji. Już wkrótce w budynku swoją siedzibę będzie miała chorzowska Straż Miejska.
 
Budynek przy ulicy Sobieskiego 3 należał w latach 1947 – 2010 do Policji i mieścił się w nim komisariat II. W listopadzie 2013 roku zdecydowano, że do tego dwukondygnacyjnego budynku przeniesie się Straż Miejska, która obecnie znajduje się budynku basenu miejskiego przy placu Powstańców. 
 
- Przy ul. Sobieskiego 3 w Chorzowie trwa nadbudowa i przebudowa budynku na siedzibę Straży Miejskiej. Celem jest kompleksowa termomodernizacja wraz z likwidacją niskiej emisji poprzez wymianę źródła ciepła. W ramach realizacji przewiduje się całkowitą adaptację pomieszczeń na potrzeby Straży Miejskiej wraz z wymianą instalacji wewnętrznych oraz dostawą wyposażenia meblowego – mówi Karolina Skórka z Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Chorzowie.
 
Zakończenie robót przewidziano na 30 czerwca 2016 roku, a koszt inwestycji wyniesie blisko 2,7 mln zł. 

Komentarze (5)    dodaj »

 • didi

  konieczna..likwidacja..

 • Chorzowianka

  JA chwale straż miejską - na miejscu jest szybciej niż policja. Są pomocni i robią więcej niż policja.

 • arek

  podobno strażnicy bali się wychodzić z budynku basenu miejskiego... a już myślałem, że w końcu zlikwidują twór od blokad na kołach, bo przecież panowie niczym innym się nie zajmują - znalazłem psa, pod marketem, to do schroniska go sam zawiozłem, po czekaniu 1,5h na straż miejską, która "była na interwencji", ale wiadomo, że zakładanie blokad na kołach to niekończąca się fucha

 • Sebastian

  Super ze w takiej kamienicy bo straz moejska beda centralne miejski e zakladac a dlaczego nie zakladaja w innych kamienicach ktore sa remontowane i ludzie placa za czynsze a nie pozniej zayrucia

 • Olek

  Super!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również